Zeytin Yaprağının Faydaları – Bilinmeyen Zeytin Yaprağı Faydaları

Zeytin Yaprağının Faydaları – Bilinmeyen Zeytin Yaprağı Faydaları

Yazar: Ebru Genel

Zeytin, dünyanın en şifalı bitkilerinden biri olarak bilinmektedir ve yağı olsun, yaprağı olsun yüz yıllar boyunca herkes tarafından kullanılmaktadır. Zeytinin en azından kendisi kadar mucizevi olan bir parçası da şüphesiz yapraklarıdır. Zeytin yaprağı her koşulda neredeyse bütün sağlık sorunlarına iyi gelen mucizevi bir yaprak olarak bilinmektedir. Bu nedenle zeytin yaprağının faydaları saymakla bitmemektedir. Peki zeytin yaprağının faydaları nelerdir?

 

1-    Toksinleri Atar.

Zeytin yaprağı, güçlü bir toksin sökücüdür. Zeytin yaprağının toksin sökücü gücünü kullanmak için birkaç adet zeytin yaprağı iyice yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Ardından bu yapraklar kaynar suyun içine atılmalı ve 15 dakika bekletildikten sonra 1 bardak içilmelidir. Bu karışımın günde 1 kere içilmesi uygundur. Ancak daha fazlası uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

 

2-    İltihabı Söker.

Zeytin yaprağının ayrıca iltihabı sökmesi gibi mühim faydaları da bulunmaktadır. Yine zeytin yaprağı sıcak suda demlenerek tüketilmesi vücutta bulunan zararlı bakterilerin ve iltihabın vücuttan sökülüp atılmasına yardımcı olur. Ayrıca cilt üzerinde açık yara ve iltihap bulunuyorsa bu demlenen su bir sprey şişe yardımıyla yaranın üstüne püskürtülebilir.

 

3-    Vücut Direncini Arttırır.

zeytin yaprağının faydaları

Zeytin yaprağı ayrıca vücut direncinin artmasına da yardımcı olur. Zeytin yaprağının suya atılıp demlenip içilmesi vücudu hastalıklara karşı korur. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olur.

 

4-    Böcek Isırığına İyi Gelir.

zeytin yaprağının faydaları

Zeytin yaprağı ayrıca sinek, böcek ısırıkları ve arı sokması gibi yaraların açtığı acıya da iyi gelmektedir. Eğer böyle bir olay yaşadıysanız spreyli şişeye doldurduğunuz demlenmiş zeytin yaprağı çayını bu yaraların üstüne püskürtebilirsiniz. Bu karışım yaraların hızlı iyileşmesine de yardımcı olmaktadır.

 

5-    Yüksek Tansiyonu Düzene Sokar.

zeytin yaprağının faydaları

Zeytin yaprağı ayrıca yüksek tansiyonu olan kişiler tarafından da sıklıkla tüketilmektedir. Yüksek tansiyon için zeytin yaprağı kaynar suyun içine atılmalı ve demlenmelidir. Ardından bu karışım günde 1 kere olmak üzere tüketilmelidir. Düzenli olarak tüketildiğinde bu karışım tansiyonu düzene sokar. Zeytin yaprağı ayrıca kalp ve damar sağlığını da korumaktadır.

 

6-    Kilo Vermeye Yardımcı Olur.

zeytin yaprağının faydaları

Zeytin yaprağının en çok kullanılma amaçlarından biri de şüphesiz kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Zeytin yaprağının demlenmiş halinin günlük olarak tüketilmesi yağ yakımına yardımcı olur ve tokluk hissi yaratarak kişinin daha az yemek yemesini sağlar.

Etiketler: zeytin yaprağı zeytin yaprağı faydaları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL