Zeytin Sütü Nedir? Zeytin Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

Zeytin Sütü Nedir? Zeytin Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

Yazar: Ebru Cilt Bakımı

Zeytin, yüzyıllardan beri her alanda kullanılan mucizevi yiyeceklerden biridir. Zeytin yağı kullanımı özellikle çok yaygın olsa da son zamanlarda en az zeytin yağı kadar popüler bir ürün varsa o da şüphesiz zeytin sütüdür. Zeytin sütünün aslında zeytin yağından üretim açısından pekte farkı yoktur. Sadece renginin daha bulanık ve kıvamının daha koyu olmasından dolayı zeytin sütü ismini almıştır. Zeytin sütü, zeytinlerin ayıklanmadan taş değirmende ezilmesinden elde edilir. Çiğ zeytin yağı olarak da bilinmektedir. Özellikle son zamanlarda popüler olan zeytin sütü, ayrıca birçok kozmetik ürününün içerisinde de yer almaktadır. 1 kilogram zeytin sütü üretimi için neredeyse 200 kilogram zeytin sıkılmaktadır. Sizler için özellikle son zamanlarda en çok araştırılan konulardan biri olan zeytin sütü nedir? Zeytin sütünün cilde faydaları nelerdir konusunu detaylı bir şekilde ele aldık…

Zeytin Sütünün Cilde Faydaları

Zeytin sütü, yukarıda da bahsedildiği üzere mucizevi etkileri sayesinde son dönemlerde kozmetik ürünlerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Mucizevi bir ürün olan zeytin sütünün cilde faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Zeytin sütü, içeriğinde barındırdığı antioksidan maddelerle oldukça güçlü bir cilt temizleyicidir. Özellikle aşırı akneli ciltlerde akne tedavisi için kullanılabilir.
  • Zeytin sütü anti aging özellikleri sayesinde yaşlanma etkilerine karşı cildinizi korur. Zeytin sütünü mevcut kırışıkları tedavi etme ve yeni kırışıklık oluşumunu önlemek için kullanabilirsiniz.
  • Zeytin oldukça güçlü bir nemlendirici olduğundan zeytin sütü de nemlendiricidir. Gün içerisinde cildinize uygulayacağınız birkaç damla zeytin sütü tüm kuruluğu alacaktır.
  • Zeytin sütü yüksek faktörlü etkileri sayesinde cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyabilir.
  • Zeytin sütü, ayrıca saçlar için de oldukça güçlü bir besleyicidir. Her duştan sonra ıslak saçlarınıza birkaç damla zeytin sütünü yedirebilirsiniz. Böylece hem daha güçlü hem de daha nemli saçlara sahip olabilirsiniz.
  • Tırnaklarınızı güçlendirmek için birkaç damla zeytinyağı ile tırnak etlerine masaj yapabilirsiniz.
  • Güneş sonrası cildinize kaybettiği nemi geri kazandırmak için zeytin sütünün derinlemesine nemlendirme etkilerinden faydalanabilirsiniz.
  • Tahriş olmuş ciltleri yatıştırmak için zeytin sütünün yararlı etkilerinden faydalanabilirsiniz.
  • Yorgun bir cilde enerji vermek için birkaç damla zeytin sütü ile cildinize masaj yapabilirsiniz.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL