Yüzdeki Gözenekler Nasıl Giderilir? Gözeneklerden Kurtulma

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Giderilir? Gözeneklerden Kurtulma

Yazar: Ebru Genel

Estetik açıdan kötü bir görüntüye sebebiyet veren, sivilce sonrası veya yanlış tedaviler sonucu meydana gelen yüzdeki gözenekler nasıl giderilir? Büyük olasılıkla ciddi bir sağlık sorununa sebebiyet vermezler ancak estetik kaygılardan ötürü ciltlerinde meydana gelen bu gözenekleri gidermek çok çaba sarf edebilir. Cildinizde daha derin çukurların oluşmasını istemiyorsanız, yüzünüzde oluşan sivilceleri sıkmaktan kaçının. Bu şekilde sivilcelerden kurtulamadığınız gibi kendi canınızı da yakarsınız. Ayrıca, yağlı ya da kuru veya her ikisine de sahip karma denen bir cilt yapısına sahipseniz, geniş gözeneklere sahip olmanız sizin kaderinizdir. Cildinizde oluşan bu geniş gözenekler, yağ ve bakteri oluşumu için uygun bir zemin hazırlar ve ileride daha zor kurtulabileceğiniz pek çok yeni ve rahatsız edici etkilerin gerçekleşmesinde önemli bir rol oynar. Bu yüzden, yüzünüzde meydana gelen sivilcelere gelişi güzel müdahale etmeyi, onları sıkmayı ve patlatmayı bırakın ve cildinizde yeni oluşacak sorunların önüne geçin. Yüzdeki gözeneklerin nasıl oluştuğunu bildiğimize göre, sıra tedavi etmeye geldi.

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Giderilir

İleri zamanlarda başımıza türlü işler açacak bu kötü görünüme sebep olan yüzdeki gözenekler nasıl giderilir? Evde kolaylıkla bulabileceğimiz doğal antioksidan ve etkili asidik maddelerle yüzümüzde oluşan bu gözeneklerden kurtulabilir ve bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip olabilir.

  1. Protein Maskesi: Bunun için protein zengini yumurtanın akı ve cilde faydasıyla bilinen C vitamini zengini limonu kullanabiliriz. Ayrıca cilde olan faydalarından ötürü pek çok şekilde yüze uygulanan bal ve yaş mayadan da faydalanmalısınız. Öncelikle bir adet yumurta, bir çay kaşığı çiçek balı, yarım limon suyu ve 2 çay kaşığı yaş mamayı macun şekline getirinceye kadar bir harç haline getirerek karıştırın ve bu karışımı yüzünüze sürmeden önce güzel bir etki sağlayabilmesi için güzelce yıkayın. Daha sonra maskeyi yüzünüze uygulayın ve yarım saat sonra soğuk veya ılık suyla yıkayın.
  2. Mısır unu maskesi: Bu yöntemi de ilk yöntemle aynı şekilde, maske yöntemiyle uygulayabilirsiniz. Bunun için 1 yemek kaşığı mısır unu ve bir bardak suyu karıştırın ve yüzünüzde uygulamak istediğiniz noktaya macun haline gelen karışımı sürün. Yüzünüzde kuruduktan sonra nazikçe yıkayın. Bu yöntemden etkili bir sonuç alabilmek için birkaç hafta boyunca günde en az iki kere uygulayın.

Etiketler: gözenek gözenek için yüz maskesi gözenekler nasıl geçer


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL