Yüz lekeleri için maske

Yüz lekeleri için maske

Yazar: Ebru Cilt Bakımı Cilt Sorunları Maskeler

Tüm yüz tipler için farklı çeşit maske seçenekleri vardır. Yüz lekeleri kimi zaman belirgin olmasa bile rahatsız edici olabilmektedir. Cildi temizlemek için onca uğraş vermemize rağmen, yüz lekelerin geçmemesi kişilerde mutsuzluklara neden olabilir. Bazı lekeler yüzün en göze çarpan yerlerinde oldukça belirgin bir şekilde durmaktadır. Sizlere bu yazımızda yüz lekeleri için maske seçeneklerinden bahsedeceğiz. Bu maskeler ile, yüz lekelerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Güneş, lekelerin başlıca oluşma nedeni olarak bilinmektedir. Cilt tipine ve hassasiyetine göre güneş altında kaldığınız zamana göre, kısa veya uzun süreli leke oluşumları meydana gelebilir. Aynı zamanda leke oluşumu ile birlikte kırışmaların da görülmesi mümkündür. İlk olarak güneşten sakınmak gerekmektedir. Fakat sanılanın aksine sadece yaz aylarında değil, yıl boyunca güneşten sakınmak gerekir Güneşin zararlı ışınları sadece yaz aylarında olmaz.

Örnek olarak havanın soğuk fakat güneşli olduğunu düşünelim. Bu tip hava koşullarında, koruma faktörlü kremlerinizi sürmeden dışarı çıkmamanız gerekiyor. Aynı zamanda fındık büyüklüğünde olan koyu kahverengi lekeler bir hastalığın habercisi olabilir. Bu durumda ilk olarak yapmanız gereken bir cilt doktoruna başvurmaktır. Eğer cildiniz leke ve ben oluşumuna meyilli ve hassas ise, bakımın ve korumanın doğru olarak yapılması için ilk adım olarak dermatoloğa başvurmanız gerekiyor. bu sorunların altında yatan büyük problemler olabilir.

Aşağıda yer alan formüleri cilt lekeleriniz koyuluğuna ve rengine göre haftada 2-4 arası kullanabilirsiniz. Pelling ve maskeleri temizlemek için ilk olarak yüzünüzü soğuk su ile yıkamanız gerekiyor. Yıkama suyunun soğuk olması gözeneklerin kapanarak cildin sıkışması için önemlidir.

Limonlu Şekerli Peeling ve Bal Maskesi

Yeni oluşmaya başlayan ve oluşan cilt lekelerini geçirmek için doğru malzemeler ile düzenli olarak peeling uygulamaları oldukça etkilidir. En etkili malzemelerin limon ve bal olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. İlk olarak peeling’i sonrasında da maskeyi uygulamanız gerekiyor. Akşamları uygulamak daha yararlı olacaktır. Limon, cildi güneşe karşı daha hassas yapar. Bu da cildin meyvelerin kalıntısı ile leke oluşumunun kolaylaşmasına neden olur.

Gece uyguladığınız zaman ise lekelerin giderilmesinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. 1 yemek kaşığı şeker ve içme suyu, ½ limon suyu ile karıştırıldıktan sonra temiz cilde masaj yaparak sürmeniz gerekiyor. 5 dakika sonrasında ise yıkamalısınız. Sonrasında 1 yemek kaşığı bal ve ½ limon suyunu karıştırın ve cilde sürün. 20 dakika bekleme ardından tekrar yıkamalısınız.

Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal, Hint Mutfağının demirbaşı olarak bilinen bir baharattır. Bu baharatın her derde deva olduğundan rahat bir şekilde söz etmemiz mümkündür. Maskesi, anti bakteriyel olduğu için akne ve sivilceleri kurutmakta etkisi olduğunu rahat bir şekilde söylemek mümkündür. Düzenli olarak kullandığımız zaman hem izini hem de lekelerini azaltır. Zerdeçal maskesini çok farklı malzeme seçeneği ile yapmanız mümkündür.

1 yemek kaşığı toz zerdeçalı macun kıvamına getirene kadar süt, Hindistan cevizi yağı, bal, limon suyu ve yoğurt karışımlarından birini veya ikisi ekleyin. Maskeyi cilde hafif masaj yapar gibi sürün. 20-30 dakika bekleme süresi ardından, ilk olarak ılık sonrasında ise soğuk su yardımı ile yıkayın.

Sizlere bu yazımızda Yüz lekeleri için maske seçeneklerinden bahsettik. Bu seçenekler ile yüz lekelerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır. Bir çok doğal yöntem, sizlerin cilt hassasiyetinizi göz ederek oldukça etkili çözüm seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerden yararlanmak için yazılarımızı okumaya devam edebilirsiniz. Maske seçenekleri sayesinde sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Etiketler: yüz leke maskesi yüz lekeleri için maske yüz lekeleri için maskeler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL