Yoga Skin nedir? Yoga Skin Görüntü Nasıl Elde Edilir?

Yoga Skin nedir? Yoga Skin Görüntü Nasıl Elde Edilir?

Yazar: Ebru Makyaj ve Parfüm

Artık moda dünyası yavaş yavaş doğal güzellik trendine kayıyor. Doğal güzellik trendlerinden biri de son zamanlarda daha çok gündem olan Yoga Skin trendi. Yoga skin nedir diye sormaktaysanız sizler için detaylı bir şekilde bu konuyu ele aldık. Yoga skin nedir sorusunun cevabı şu şekildedir: yoga skin, ışıltılı ve canlı cilt manasına gelmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler olan moda akımlarından biridir. Nem de Yoga skin bir cilt için oldukça önemli adımlardan biridir. Peki Yoga skin bir cilde nasıl sahip olunur?

Yoga Skin Nasıl Yapılır?

Yoga Skin görüntüsünün yaratıcı olan Sara Hill bu makyaj görüntüsünün nasıl elde edileceğini net bir şekilde anlattı. Yoga skin bir makyaj tarzı yaratmak için şu adımları uygulamalısınız:

  • Öncelikle cildinizi su bazlı bir temizleyiciyle temizleyin, ardından yağsız bir nemlendiriciyi yüzünüze sürün ve cildinizin nemlendiriciyi emmesini bekleyin.
  • Ardından daha sağlıklı bir görünüm elde etmek için yüzünüze bir makyaj bazı sürün. Ancak bu makyaj bazının silikonsuz olması oldukça önemlidir. Çünkü silikonlu bazlar ciltte mat bir görüntü yaratır.
  • Önemli bir adım olan fondöteninizin mat olmaması gerekiyor. Çünkü mat fondötenler Yoga skin akımının ne yazık ki doğasına ters.
  • İhtiyacınız olan şeyler bir fondöten ve likit formda bir aydınlatıcıdır. Bu durumda iki yöntem uygulayabilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki likit aydınlatıcı ve fondöteni ayrı ayrı kullanmaktır.
  • İlk yöntemi uygulamak için öncelikle tercihen bir damlalıkla yüzünüze birkaç damla aydınlatıcıyı yüzünüze damlatın ve bir sünger veya fırçayla aydınlatıcıyı yüzünüze dağıtın. Bu işlemin ardından fazla parlak bir görüntü ortaya çıkacaktır ancak bu durum oldukça doğaldır. Bu işlemin hemen ardından fondöteni cildinize yayın ve bir fırça yardımıyla dağıtın. Fondötenin fırçayla sürülmesi önemlidir çünkü bu sayede fondöten ve aydınlatıcı cilt üzerinde karışacaktır.
  • İkinci yöntem ise 3 birim fondöten ve 1 birim aydınlatıcıyı bir kap içerisinde karıştırıp doğrudan cilde uygulamaktadır. Bu diğer yönteme göre daha basittir ancak parlaklık biraz daha azdır. Yine de en çok tercih edilen yöntem ikinci yöntemdir. Siz de Yoga skin bir makyaj yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey yukarıda ki adımları uygulamaktır.

 

Etiketler: parlak ten makyajı yoga skin yoga skin makyaj yoga skin nasıl yapılır


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL