Vazelin kirpik uzatır mı?

Vazelin kirpik uzatır mı?

Yazar: Ebru Yüz Bakımı

Vazelin, uzun yıllardan beri birçok alanda özellikle kadınların en çok kullandığı yağlı nemlendiricilerden birisi. Cildin birçok alanında kullanılan vazelinin kirpiklerde kullanıp kullanılmayacağını merak eden kişiler sıklıkla vazelin kirpik uzatır mı sorusunu soruyorlar. Peki vazelin kirpik uzatır mı? Vazelin kirpik gürleştirir mi?

Vazelin ile Kirpik Nasıl Uzatılır?

Kirpikler, bakışlara anlam ve derinlik kazandıran ve kadınlar için oldukça önemli olan organlardan biridir. Güzel bakışlar kazandırmasının yanı sıra kirpikler ayrıca gözleri toz, kir ve zararlı bakterilerden korumak için gözlerimizin üstünde bulunmaktadır. Kirpikler uzun ve sık oluğunda, haliyle bu koruma etkisi de artmaktadır. Vazelin, oldukça ucuz ve faydalı olduğundan vazelin ile kirpik uzatma birçok kişi tarafından başvurulan bir yöntemdir. İşte vazelin kirpik uzatır mı sorusunun cevabı. Vazelin kirpiklere nasıl uygulanmalıdır?

  1. Birçok merdiven altı vazelin bulunduğundan kullandığınız vazelinin kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kalitesiz vazelinlerin kirpiklerinize yarardan çok zararı bulunabilir. Bu nedenle içindekiler kısmını okumanız önemlidir.
  2. Vazelini kirpiklerinize uygulamak için öncelikle gözünüzde makyaj varsa (rimel, far, kapatıcı, eyeliner, kalem) temizlemeniz gerekmektedir. Vazelin, makyajınızı delerek kirpiklerinize ulaşamayacağından makyaj üzerine sürdüğünüz vazelin işlevsiz kalacaktır.
  3. Uygulama öncesinde kullanacağınız alete karar vermeniz gerekmektedir. Vazelini bir kulak çubuğu veya bir maskara fırçası ile kirpiklerinize sürebilirsiniz. Maskara fırçası, eşit miktarda ürünü her kirpiğinize dağıtacağından ideal olacaktır. Ancak evinizde kullanmadığınız bir maskara fırçası bulunmuyorsa kulak çubuğu kullanabilirsiniz.
  4. Uygulama sırasında maskara fırçasına veya kulak çubuğuna az miktarda ürün almanız gerekmektedir. Çok fazla vazelin, gözlerinizin içine kaçabilir ve yanmasına neden olabilir.
  5. Daha sonra ürünü yukarıdan aşağı olacak şekilde kirpik diplerinden başlayarak sürün. Gözlerinizin içine vazelin kaçmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  6. Vazelinin durulanmasına gerek yoktur. Ancak birkaç saat sonra göz ve göz çevresinde yağlanma yapabileceğinden dilerseniz yıkayabilirsiniz. Uzmanlar, yatmadan önce sürülen vazelinin uyanınca yıkanmasını tavsiye etmektedir.
  7. Vazelin ile kirpik uzatma işleminden en verimli sonucu almak için en az 2 hafta boyunca her gün vazelin işlemini tekrarlamanız gerekmektedir. 2 hafta sonucunda sonuç gözle görülür şekilde belli olacaktır.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL