Tüy dökücü kremin zararları

Tüy dökücü kremin zararları

Yazar: Ebru Vücut Bakımı

Kadın ve erkekler tarafından tercih edilen ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için etkin sonuçlar verdiği biline tüy dökücü kremlerin, içeriğinde bulunan bileşenler nedeni ile keskin ve hızlı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Tüy dökücüler sadece krem olarak değil aynı zamanda jel ve sprey olarak da piyasada satılmaktadır. Ağdalar, son zamanlarda yerlerini sir ağdalara bırakmıştı. Ancak günümüzde çok etkili bir şekilde kullanılan lazer epilasyonlar, uzun sürdüğü ve pahalı bir alternatif olduğu için tüy dökücü kremler her zaman ön planda tutulmuştur.

Tüy dökücü kremlerin zararlı olup olmadığı, insan hayatı için herhangi bir sorun teşkil etmediği her zaman için merak edilen bir konudur. Sizlere bu yazımızda Tüy dökücü kremlerin zararları hakkında bilgiler aktaracağız.

Tüy dökücü kremler, genel olarak tüyün köküne inerek zayıflatmak ve tüyü vücuttan atmak için kullanılır. Sürekli olarak kullanıldığı zaman tüylenmenin azaldığını görmek mümkündür. Fakat bunun ne kadar sağlıklı olduğu her zaman için tartışılan bir konu olmuştur. İçinde yer alan kimyasal maddeler, eğer alerjiniz var ise ciddi olarak deformasyona neden olur. Bunun yanında cildiniz hassas ise, kaşıntı, kızarıklık, yanma ve cilt kanseri gibi sorunlar ile karşılaşma riskiniz vardır.

Tüy dökücü krem kullanmadan önce ürün talimatlarını kullanmak oldukça büyük önem taşır. Talimatlar üzerinde ürünün belli bir bölgede kullanılması gerektiği, herhangi bir alerjik sorun meydana geldiği zaman bol su ile yıkayarak, kullanımı kesmek gerektiğinden bahsedilmektedir.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Ürünün üzerinde tüy dökücü kremin nasıl kullanıldığı açık bir şekilde ifade edilmektedir. BU noktada kremin nasıl kullanıldığını öğrenmek için prospektüse bakmak gerekiyor.

Dikkat edilmesi gereken nokta, yüz, kol ve bacaklar için farklı kremlerin olmasıdır. Kişi tüy dökücü kremi hangi noktada kullanacaksa, o ürünü tercih etmelidir.

Eğer alerjik bir rahatsızlığınız varsa, ilk olarak ürünü deneme amaçlı olan cildin küçük bir bölgesinde denemeniz gerekiyor. Sorun ile karşılaşmadığınız takdirde, vücudun diğer bölgelerinde de ürünü kullanabilirsiniz.

Genel olarak baktığımız zaman krem kendi aparatı ile sürülmektedir. Aynı zamanda kuru cilt yüzeyine sürülmesinde büyük yarar vardır. Belirtilen süre sonrasında, kendisine özel olan aparatı ile temizlenebilir. Süre genel olarak ürüne göre değişir fakat ortalama olarak 15-25 dakika arasındadır diyebiliriz. Sonrasında bol su ile bölgeyi yıkamak zorunda kalabilirsiniz.

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları Nelerdir?

  • Kızarıklık ve kaşıntı görülebilir.
  • Tüy dökücü kremlerin genital bölgeye zararlı olduğu söylenmektedir. Genel olarak zarar verme riski olmasa da, hassas ciltlerde yanma yaptığını söylemek söz konusu olabilir.
  • İçeriğinde yer alan kimyasallar, kişi sağlığının olumsuz olarak etkilenmesine neden olur.
  • Eğer çok sık bir şekilde kullanırsanız, tüy köklerine zarar verme durumu olduğundan söz edebiliriz.

 

Tüy dökücü krem kullanırken, ürünü satın aldığınız yere danışmanızda büyük önem vardır. Aynı zamanda uzman kişilerden destek almanız süreçte sizlere yardımcı olacaktır. Tüy dökücü kremin zararlarını sizlere bu şekilde aktarabiliriz. Eğer bu zararları en aza indirmek isterseniz yapmanız gereken uzman hekime gözükmektedir. Hassas cilde sahip bireyler, bu konulardan çok fazla muzdarip olabiliyor. Sorunları en aza indirgemek için bu tarz önlemler almak oldukça önemlidir.

Tüy dökücü kremleri evde kendiniz üretmek için bu konuda ciddi bilgili olmanız gerekiyor. Aksi halde istenmeyen sonuçların ortaya çıkması mümkün olabilmektedir. Bu tarz sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için, uzman birinden yardım almanız sizlere destek olacaktır. Sitemizde yer alan yazıları okuyarak bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler: genital bölge tüy dökücü krem zararları tüy dökücü krem erkek zararları tüy dökücü krem zararları tüy dökücü krem zararlı mı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL