Soda ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Soda ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Yazar: Ebru Cilt Bakımı

Güzel görünmek için bakım yapmanız gereken en önemli ve neredeyse tek şey cildinizdir. Haberdar olmayabilirsiniz ancak soda ile cilt bakımı Avrupa’da yüzyıllardır kadınlar tarafından tercih edilen bir cilt bakım türüdür. Soda, içerisinde bulunan mineraller ve vitaminler ile cildinizin ihtiyaç duyduğu besinleri ona sağlar çok daha genç, parlak ve güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar. Peki soda ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Soda ile Cilt Bakımı Tarifleri

Sizler için soda ile maske tarifleri konusunda bir liste hazırladık. İşte soda ile yapabilecekleriniz:

  • Sodanın cilde doğrudan uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Soda ile günde bir kere cildinizi yıkayabilirsiniz.
  • Soğuk cildi sıkılaştırması ve nemlendirmesiyle bilinmektedir. Dilerseniz sodayı buz kalıpları olacak şekilde dondurabilirsiniz. Bu buz kalıplarını sabah ve akşam günde 2 kere olmak üzere cildinizde gezdirerek eritiniz.
  • Buz kalıplarını çeşitli maskelerin içine de katabilirsiniz. Özellikle de elinizde toz şeklinde maskeler bulunuyorsa. Örneğin beyaz kil bunun için oldukça uygundur. Bir yemek kaşığı beyaz kili 2 yemek kaşığı soda ile karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra cildinize maske olarak kullanabilirsiniz.

Sodanın Cilde Faydaları

Sodanın cilde faydaları arasında birçok madde gösterilebilir. Soda öncelikle içeriğinde barındırdığı toksikler, vitamin ve mineraller sayesinde sivilce tedavisinde kullanılabilir. Özellikle içerisine birkaç damla limon suyu damlattığınız sodadan yapılmış buz kalıplarını sivilcelerinizi tedavi etmek için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sodayı ayrıca tonik olarak da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sodanın cilde diğer faydaları şu şekildedir:

  • Cildi besler ve aydınlık bir görünüm kazandırır.
  • Cildin sıkılaşmasına olanak sağlar.
  • Mevcut yaşa bağlı oluşan kırışıklıkları gidererek yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller.
  • Yağ tabakasını dengeye sokarak fazla sebum oluşumunu engeller.
  • Cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Etiketler: soda cilde nasıl uygulanır soda ile cilt bakımı soda maskesi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL