Siyah noktalar nasıl geçer?

Siyah noktalar nasıl geçer?

Yazar: Ebru Cilt Sorunları

Siyah noktalar nasıl geçer sorusu, cildinde siyah noktalar olan ve bundan kurtulmak isteyen kişiler tarafından çok sık bir şekilde sorulmaktadır. Bu noktalarda kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz bazı müdahaleler de vardır. Sizlere bu yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Siyah noktalar, özellikle yüzün yağlı bölgelerinde oluşmaktadır. Çoğaldıkça daha fazla görünür hal alır. Bu görüntü kimi zaman rahatsız edici boyuta gelmektedir. Bu şekilde bir sorun olduğu zaman çeşitli maskeler yardımı ile durum düzeltilmeye çalışır. Siyah noktalar hakkında bilmeniz gerekenlerin başında, aniden oluşup aniden yok olmadıkları gelir. Bu nedenle siyah nokta sorunu ile karşılaştığınız zaman ilk adımda sabırlı olmanız ve siyah nokta oluşumunu engellemek için cildinizi olabildiğince temiz tutmanız gerekiyor. Burun ve yüz bölgesinde oluşan siyah noktaların temel nedeni, cilt bakımı ve temizliğinin yeterince yapılmamasıdır diyebiliriz.

Siyah noktalar nasıl geçer sorusuna en net yanıt olarak eczanelerde satılan, çeşitli temizleme toniklerini önerebiliriz. Bunları düzenli olarak kullandığınız zaman siyah nokta oluşumu durur ve ya geçer. Eğer cildiniz yağlı ise, bu noktada daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Yağlı ciltlerde, gözeneklerin tıkanması sonucu, biriken yağlar zamanla kurur ve siyah nokta oluşmasına neden olabilir.

Siyah noktalar için en büyük tehlike el ile sıkıp çıkarmaya çalışmaktadır. Bu gözeneklerde bulunan hücrelerin zarar görmesine neden olur ve iz kalır. Yüzde oluşan çukurlu lekeler siyah noktalar ve sivilcelerin sıkılmasından kaynaklanır. Sıkma işlemi yerine, cildi hafif su ile nemlendirerek, siyah noktaları burun bantları yardımı ile çıkarmaya çalışın. Siyah noktaları bir seferde geçirmek söz konusu olmadığı için bu işlemleri düzenli olarak uygulamaya devam edin. Siyah noktaları geçirmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Siyah Nokta için Buhar Banyosu

Buhar Banyosu, siyah nokta temizleme işleminde en önemli uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor. Bunun için ilk adımda bir adet tencerenin içine bir miktar su koymanız ve ısıtmanız gerekmektedir. Sonrasında yüzünüzü çıkan su buharına tutmanız gerekiyor. Buhar yavaş yavaş cildinize nüfus eder ve gözenekler esnemeye başlar. Bu şekilde biriken toksin ve yağlar çok rahat bir şekilde dışarı çıkar.

Siyah Noktaları Geçiren Maskeler

Yazımızın bu kısmında sizler içim siyah noktaları geçiren maskeler hakkında bilgiler aktaracağız. Bu yöntemleri tercih etmeniz halinde, büyük bir sorun olarak görülen siyah noktalarda kurtulma şansına sahip olabilirsiniz.

  • Yulaf unu maskesi, siyah noktalar ile mücadele edebileceğiniz önemli bir maskedir. Bunun için bir yemek kaşığı yulaf ununu, yarım fincan su ile pişirerek un kıvamına getirmeniz gerekiyor. Ilıdıktan sonra siyah noktaların oluştuğu bölgeye uygulamanız mümkündür. Bu bölgeye uyguladıktan sonra kurumasınız beklemeniz gerekiyor. Sonrasında yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  • Aspirin ve karbonat maskesi, siyah noktalar için kullanabileceğiniz hazırlanması en kolay maske seçeneklerinden biri olarak dikkat çekiyor. Siyah noktaların haricinde sivilceler için de yararlı bir maskedir. 1 adet aspirini toz haline getirdikten sonra karbonat ilave etmelisiniz. Sonrasında bu karışımı maske kıvamına getirecek kadar su ekleyin ve karıştırmaya devam ed. Hazırlanan karışımları siyah nokta olan bölgelere sürün. Kurumasını bekleyin. Kuruma işlemi sonrasında yüzünüzün gerildiğini hissedersiniz. 2 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Siyah noktalar için önemli bir uygulamadır.

Siyah noktalar nasıl geçer sorusuna sizler için bu şekilde yanıtlar verebiliriz. Siyah noktalar kişilerin hayatlarında estetik anlamda kaygı yaratan bir durumdur. Bu sorunda kurtulmak için yukarıda sizlere verdiğimiz yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bu sorunda kurtulmanız mümkün olacaktır.

Etiketler: siyah nokta nasıl geçer siyah noktalar nasıl geçer yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL