Sıra Dışı Dekorasyon Fikirleri – Havalı Evler İçin Dekorasyonlar

Sıra Dışı Dekorasyon Fikirleri – Havalı Evler İçin Dekorasyonlar

Yazar: Ebru Genel

Evler bizim her şeyimizdir. Ancak bazı zamanlar olur ki ne yazık ki evlerimizi pek beğenmeyiz. Hal böyle olunca eve yeni eşyalar almak isteyebiliriz. Ancak mobilyalar çok pahalı olabiliyor. Peki sıra dışı dekorasyon fikirleri ile evinizi çok ucuza değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Siz de kendin yap projeleri ile ya da oldukça ucuz eşyalarla evinize hoş bir hava katabilirsiniz. Peki nedir bu fikirler? İşte sıra dışı dekorasyon fikirleri:

 

Kara Tahta Boyası

sıra dışı dekorasyon fikirleri

Buzdolabı magnetlerinden ya da notlardan sıkıldıysanız mutfak dolabınızın bir kısmını kara tahtaya çevirmek sizin için harika bir fikir olacaktır. Bunun için ihtiyacınız olacak tek şey bir kara tahta boyası ve bir fırçadır. Ardından kara tahtaya çevirmek istediğiniz yeri seçin ve boyayın. Ancak iki kat boya atmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Birkaç parça tebeşir ile kara tahtanızı dilediğinizce kullanabilirsiniz.

 

Şarap Mantarından Askılık

sıra dışı dekorasyon fikirleri

Özellikle anahtarınızı veya takılarınızı asmak için şarap mantarından askılık oldukça işinize yarayacaktır. Bunun için ihtiyacını olan şeyler birkaç şarap mantarı, ince ve uzun boyutlarda bir tahta veya sunta ve son olarak da istediğiniz renkte boyalar. Yapıştırıcı ile şarap mantarlarını tahta parçasına dik olacak şekilde sıkıştırın. Kurumasını bekledikten sonra mantarları dilediğiniz renk boyalar ile boyayın. Çift taraflı yapışkan bantlar veya çivi yardımı ile istediğiniz duvara askılığınızı sabitleyin.

 

Canlı Bitkiler

sıra dışı dekorasyon fikirleri

Evinizde bulunduracağınız bitkiler evinize egzotik ve hoş bir hava katacaktır. Siz de uzun bitkiler, bambular veya kaktüsler ile evinize oldukça hoş bir hava katabilirsiniz. Dilerseniz bitkileriniz için ev dekorasyonunuza ve zevkinize uygun saksılar da satın alabilirsiniz. Bu saksıları dekorasyon marketlerinde ve online mağazalarda bulabilirsiniz.

 

Saksı Boyama

sıra dışı dekorasyon fikirleri

Bitkileri çok seviyorsanız ve hali hazırda saksılarınız da varsa onları değerlendirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak şeyler eski saksılarınız, saksılarınıza uygun istediğiniz renk boyalar ve süslemek için birkaç şey. İlk adım olarak bir gazete kağıdının üzerine saksınızı ve diğer malzemeleri yerleştirin. Saksıyı istediğiniz renge boyayın ve kurumasını bekleyin. Dilerseniz saksının üzerine desen de yapabilirsiniz. Ardından istediğiniz süsleri saksının üzerine yapıştırıcı yardımıyla yapıştırın. Bu süsler birkaç deniz kabuğu veya boncuk olabilir. Bu işlemlerin ardından sizin de harika saksılarınız olabilir.

 

Etiketler: dekorasyon dekorasyon fikirleri ev dekorasyonu sıra dışı dekorasyon fikirleri


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL