Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Yazar: Ebru Makyaj ve Parfüm

Parfümler, şüphesiz bir kombinin vazgeçilmez tamamlayıcısı. Her görünüme, her mevsime hatta her ruh haline uygun olarak parfümler bulunuyor. Parfüm piyasası bu kadar gelişmişken hayatımıza yeni bir kavram daha girdi. Bu da sahte parfüm. Siz de aldığınız parfümün sahte olup olmadığını merak ediyorsanız haliyle sahte parfüm nasıl anlaşılır sorusunu sormanız oldukça doğaldır. Sahte parfümün anlaşılması için birkaç metot ve yöntem tabii ki bulunmaktadır. Peki sahte parfüm nasıl anlaşılır? Yolları nelerdir?

Sahte Parfümü Anlama Yolları

Sahte parfümü anlama yolları denildiğinde ilk olarak parfümün nereden satın alındığı oldukça önemli bir noktadır. Eğer parfümü bir mağazadan, ucuz olmayan bir fiyata ve en önemlisi faturayla birlikte satın aldıysanız bu parfümün sahte çıkma ihtimali olukça düşüktür. Ancak parfümü herhangi bir sokak satıcısından, oldukça ucuz bir fiyata ve en önemlisi fatura veya fiş olmadan satın aldıysanız parfüm ne yazık ki sahte çıkabilir. Parfüm satın alırken elinizde bir fişin veya faturanın bulunması oldukça önemlidir. Çünkü bu fatura ile birlikte ürünü geri iade edebilir, edemeseniz bile yasal yollar ile hakkınızı arayabilirsiniz. Bu nedenle parfüm alışverişinde mutlaka bir fatura talep etmeniz gerekmektedir.

Sahte parfümü anlamanın yollarında 2. Yöntem parfümün kokusuna dikkat etmektir. Sahte parfümler kalitesiz ve merdiven altı şekilde imal edilirler. Bu nedenle bu parfümlerde aşırı keskin veya rahatsız edici bir kimyasal kokusu bulunur ve bu koku kişiyi oldukça rahatsız eder. Sahte parfümü anlamanın bir diğer yolu da kokunun kalıcılığıdır. Orijinal parfümler kalitelidir ve fiyatlarını hak ederler. Kokuları hoştur ve hatta günlerce kalıcı olabilir. Sahte parfümlerde ise böyle bir durum gözlenmez. Koku çoğu zaman kalıcı değildir. Birkaç saat sonra koku hiçbir şekilde kalmaz hatta parfümün kalitesizliğine göre bu zaman kısalabilir.

Sahte parfümü anlamanın son yolu ise parfümün ambalajına veya kokusuna dikkatli bir şekilde bakmaktır. Sahte parfümler hangi markayı taklit ediyorlarsa bu markanın logosunu birebir olarak taklit edemezler. Çünkü bu şekilde markanın aslına tazminat ve telif hakkı doğar. Bu nedenle ambalajın herhangi bir yerine bir şekilde bir defo veya farklılık bulunur.

 

Etiketler: sahte parfüm nasıl anlaşılır sahte parfümü anlamanın yolları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL