Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Doğal Kürler Nelerdir?

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Doğal Kürler Nelerdir?

Yazar: Ebru Saç Bakımı

Saçlar şüphesiz iyi görünmenin anahtar yollarından biridir. Ancak ince saç telleri iyi görümünüze gölge düşürebilir. Hal böyle olunca insanlar saç tellerini kalınlaştırmak için doğal kürler konusunu sıklıkla araştırmaktadır. Peki saç tellerini kalınlaştırmak için doğal kürler nelerdir?

Bu konuyu öğrenmeden önce saç tellerinin neden inceldiğini bilmeniz gerekmektedir. Saç tellerini kalınlaştırmak için doğal kürler tariflerini uygulamadan önce saça zarar veren davranışları yapmaktan vazgeçmeniz gerekmektedir. Saça zarar veren ilk ve en önemli şey saçlara aşırı derece de ısı ve kimyasal işlem uygulamaktır. Saça yapılan maşa, düzleştirici ve fön gibi işlemler saçınıza zarar verir ve saç tellerinizin incelmesini sağlar. Saç boyaları ve kınalar da saçlar için oldukça zararlıdır. Ayrıca saça zarar veren bir diğer davranış da saçlara çok fazla ürün uygulamaktır. Saç ürünleri yeterli miktarda ve doğru şekilde uygulandığında saçlara zarar vermez, aksine oldukça faydalı olabilir. Örneğin saç spreyi saça belirli bir mesafeden sıkılmalıdır. Bu sayede saça herhangi bir zararı olmaz. Ancak bu tür ürünlerin saçta çok fazla bekletilmesi saç derisinde ürün birikmesine neden olabilir ve bu durum da saç tellerinin incelmesine neden olur. Öyleyse saç tellerini kalınlaştırmak için doğal kürler nelerdir?

Saç Tellerini Kalınlaştıran Tarifler

Saç tellerini kalınlaştıran tarifleri siz de evinizde uygulayarak sağlıklı, ışıl ışıl ve en önemlisi kalın telli saçlara sahip olabilirsiniz. İşte saç tellerini kalınlaştıran tarifler:

Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağı Kürü: zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı, sadece saçlara değil tüm vücuda olan faydalarıyla bilinmektedir. Zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı kürü saç tellerini kalınlaştırmasının yanı sıra saçları besler ve parlak bir görünüm de kazandırır. Bu kürü hazırlamak için 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını bir kap içinde karıştırmanız yeterlidir. Daha sonra bu karışımı saç diplerinize ve saç tellerinize yedirip 2 saat bekletmeniz gerekmektedir. Daha sonra saçlarınızı bir şampuan yardımıyla köpürtmeli ve ılık suyla durulamalısınız.

Yoğurt- Bal- Yumurta Kürü: bu kür de saç tellerinizi kalınlaştıracak ve saçınıza oldukça besleyici bir etki kazandıracaktır. 1 adet yumurtanın sarısı, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı bal geniş bir kapta iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra bu karışım saç tellerine ve saç diplerine iyice yedirilmeli ve saçlara streç film sarılarak yaklaşık 30 dk. bekletilmelidir. Saçlarınızı yıkarken soğuk su kullanmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü sıcak su karışımın içinde bulunan yumurtanın pişmesini sağlayabilir ve pişen yumurta saçtan çok daha zor bir şekilde çıkar.

Etiketler: saç tellerini kalınlaştıran doğal kürler saç tellerini kalınlaştırma saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapılır


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL