Saç Boyası Nasıl Akıtılır? Saç Boyası Akıtmak İçin Bitkisel Tarifler

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? Saç Boyası Akıtmak İçin Bitkisel Tarifler

Yazar: Ebru Saç Bakımı

Eskiden saç boyamak oldukça meşakkatli bir iş iken, şimdi kutu saç boyaları ile herkes kolay bir şekilde saçlarını boyayabiliyor. Söylemek gerekir ki, saç boyamak profesyonel bir iştir ve yalnızca profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Hal böyle olunca evde saçını boyayan kişiler istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle beyaz saçları kapatmak için yapılan saç boyama işlemi, çok açık ya da çok koyu renkler ile sonuçlanabiliyor. Bu şekilde de saç boyası nasıl akıtılır? Saç boyasını akıtmak için bitkisel tarifler sorusu internet üzerinde sıklıkla soruluyor.

Saç boyama işlemi, yukarıda da bahsedildiği üzere yalnızca profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir eylemdir. Kuaförler, saçın yapısını, rengini ve diğer teknik detayları analiz ederek saçınız için en uygun rengi ve işlemi yapar. Evde yapılan saç boyama işlemlerinin çoğunlukla hüsran ile sonuçlanmasının sebebi de budur. Eğer siz de istenmeyen bir saç boyama işlemi ile karşı karşıyaysanız saç boyası nasıl akıtılır sorusunun cevabını merak ediyorsunuzdur. Sizler için saç boyası nasıl akıtılır? Saç boyası akıtmak için bitkisel tarifler konusunu detaylı bir şekilde ele aldık…

Bulaşık Deterjanı Kürü

  • 1 adet saçları kapatmak için duş bonesi
  • 4 yemek kaşığı kadar şampuan (kepek önleyici olması önemlidir.)
  • 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanı (markası fark etmez)
  • 2 yemek kaşığı karbonat

Yukarıda yer alan yöntem, özellikle çok koyu renk olan saçların rengini kırmak ve açmak için kullanılmaktadır. Öncelikle tüm malzemeler derin bir kap içerisinde karıştırılmalıdır. Karbonat, köpürme yapabilir. Bu nedenle derin bir kap kullanınız. Ardından karışımı bir fırça yardımıyla saçların her yerine eşit miktarda sürünüz. Saçınızı saç bonesi ile kapatınız. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra karışımı saçlarınızdan bol su yardımıyla durulayın. Karışımı haftada 4 kere saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Birkaç kullanımdan itibaren saç üzerinde ki renk değişimi gözle görülür şekilde fark edilir olacaktır.

Karbonat ve Sirke Kürü

  • 2 yemek kaşığı karbonat
  • 4 yemek kaşığı sirke
  • 2 yemek kaşığı su

Sirke ve karbonat oldukça güçlü asidik içerikleri sayesinde saç boyasının saçınızdan kolayca ayrılmasına yardımcı olur. Yukarıda yer alan tüm malzemeleri derin bir kap içerisinde karıştırın. Karışımın macun kıvamında olması gerekmektedir. Ardından bu karışımı bir fırça yardımıyla saçlarınıza dipten uca ve eşit olacak şekilde sürün. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı bol su ile durulayın. Karışım, haftada 2 kere olmak üzere saçlara uygulanabilir. İlk kullanımdan itibaren renk açılımı fark edilir. Ancak, eğer saç derinizde egzama, açık ve iltihaplı yaralar bulunuyorsa karışımın kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL