Parfümü Daha Kalıcı Yapmak – Kalıcı Bir Parfüm İçin 5 İpucu

Parfümü Daha Kalıcı Yapmak – Kalıcı Bir Parfüm İçin 5 İpucu

Yazar: Ebru Makyaj ve Parfüm

Kadınlar, erkekler, çocuklar. Kim olursa olsun dünya üzerinde hoş kokulardan ve parfümlerden hoşlanmayan insan sayısı çok azdır. Güzelliğimizin tamamlayıcısı olan parfümler yüzyıllardan beri dünya üzerinde herkes tarafından kullanılmaktadır. Çok eski çağlarda insanlar parfüm olarak güzel kokan çiçeklerin özlerini ve yağlarını kullanmış. Daha sonra parfüm endüstrisi git gide büyümüş ve günümüzde kullandığımız modern parfümler ortaya çıkmış. Ancak bu parfümler dışarıya çıkınca veya gün içinde zaman geçirdikçe kalıcılığını kaybeder. Bu durum oldukça üzücü olsa da parfümü daha kalıcı yapmak için birkaç ipucu bulunmaktadır.

Siz de aşağıda belirtilen adımları uygulayarak basit şekilde daha kalıcı bir parfüm elde edebilir ve çok daha uzun süre güzel kokabilirsiniz. Peki parfümü daha kalıcı yapmak için ne gibi adımlar uygulanmalıdır?

 

Parfümü Nemli Vücuda Uygulayın.

Parfümü duştan çıktıktan sonra vücudunuza sıkarak daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Duştan hemen sonra vücut gözenekleri açık hale geldiğinden gözenekleriniz parfümü emer ve bu sayede parfüm vücudunuzla bütünleşerek daha kalıcı ve sanki kendi kokunuzmuş gibi bir hava oluşturur.

 

Parfümden Hemen Önce Vücudunuzu Nemlendirin.

Nemlendiriciler bilindiği üzere yapışkandır. Siz de parfümü daha kalıcı yapmak için nemlendiricilerin bu yapışkanlığını kullanabilirsiniz. Parfüm sıkmadan hemen önce boyun kısmınıza, kulak arkasına, çeneye ve bileklere az miktar nemlendirici sürün ve parfümünüzü bu kısımlara uygulayın. Bu sayede daha kalıcı bir parfüm elde edebilir ve çok uzun süre güzel kokabilirsiniz.

 

Parfümü Saçlarınıza Sıkın.

Parfüm saçlarda daha kalıcıdır. Ancak parfümün saçlara doğrudan sıkılması saçlara zarar verebilir ve kırılmalarını sağlayabilir. Bunun yerine saçlarınızı taramadan hemen önce saç fırçanıza bir miktar parfüm sıkın ve saçlarınızı tarayın. Ya da kullanmadığınız bir dış fırçasına parfüm sıkarak saçlarınızı bu şekilde de tarayabilirsiniz.

 

Doğru Parfüm Seçimi Yapın.

parfümü daha kalıcı yapmak

Parfümler de kendi aralarında koku yoğunluğuna göre ayrılmaktadır. Örneğin EDT parfümler daha az yoğunluğa sahipken EDP parfümler en yoğun parfüm türleridir. Siz de EDP parfüm kullanarak çok daha uzun süren hoş koku sağlayabilirsiniz.

 

Vücut Spreyleriyle Destekleyin.

parfümü daha kalıcı yapmak

Çoğu parfüm markası set halinde çıkar. Bu setler parfüm, vücut spreyi, nemlendirici krem ve pudra gibi ürünler içerirler. Siz de parfümünüzün yanında set içeriği kullandığınızda daha uzun süre kalıcı koku elde edebilirsiniz. Yani parfümünüzü vücut spreyi ile destekleyin. Örneğin duştan hemen sonra vücudunuza vücut spreyi sıkın ve evden çıkman hemen önce de parfüm kullanın.

 

Etiketler: parfümü daha kalıcı hale getirmek


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL