Nasıl kilo alınır? Hızlı kilo alma yolları

Nasıl kilo alınır? Hızlı kilo alma yolları

Yazar: Ebru Diyet

Çok fazla kilo alma, aşırı zayıf olma gibi sorunlar, kilo almak isteyip alamayan kişileri üzüntü ve strese sokan bir durumdur. Kişiler, ne kadar yemek yerse yesin, istediği kiloya ulaşma konusunda sorun yaşayabilir. Sizlere bu yazımızda nasıl kilo alınır sorusuna yanıt vereceğiz. Kilo almak için neler yemek gerekiyor. Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo alınır, Sağlıklı kilo almak için neler tüketmek gerekir gibi soruların yanıtlarını sizlere bu yazımızda vereceğiz.

Estetik ve zayıflık görüntü açısından sorun teşkil etse de, beraberinde sağlık sorunları meydana getirebilmektedir. Zayıflık: kalp ritim sorusunu, organlarda hasar, çocuklarda büyüme ve gelişme eksikliği, kemik yoğunluğunda azalma, tırnaklarda kırılma gibi sorunlar ortaya koyabilir.

Kilo almak için sabahları ilk olarak doyurucu bir kahvaltı yapmanız gerekmektedir. Kahvaltıda, hamur işi, peynir, zeytin, çerez gibi gıdalar tüketmelisiniz.

  • Çay yerine meyve suyu ve ya süt tercih etmelisiniz.
  • Kahvaltı ve öğle yemeği arasındaki zaman dilimini uzun tutmamanız gerekiyor.
  • Öğlen menüsünde, vücudu besleyecek ve güçlendiren yiyecekleri tercih etmelisiniz.
  • Vücudunuzu ideal ölçülere çıkarak olan kas ve yağ dokuları oluşturacak gıdaları sabah ve öğlen yemeniz gerekiyor.
  • Akşamları gün batımından önce kahvaltılık ve ya yemek olan bir öğün tercih etmeniz gerekiyor.
  • Akşamları yatmadan önce, gündüz yediklerinizi sindirmek için mutlaka hareket etmeniz gerekiyor.
  • Geceleri erken uyumak ve vücudun yapılanması için gerekli olan hormon üretimini sağlamak.
  • Akşam güneş batımı sonrasında çerez, salata, meyve türü gıdaklar tüketmeyin
  • Tatlı isteğiniz azaldı ise, kendinizi enerjik hissediyorsanız ve aralarda acıkmıyorsanız, bu ideal ölçülere ulaşmaya başladığınız anlamına gelebilir.

Nasıl kilo alınır sorusu, özellikle kilo alma konusunda zorluk çeken, zayıf kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Ne kadar kilo almanız gerektiğini uzman bir doktora danışmanız mümkündür. Doktorun size önerdiği yöntemleri uygulayarak, kolay bir şekilde kilo alma şansına sahip olabilirsiniz. Kilo almak isteyen kişiler ilk olarak düzenli ve sık bir şekilde beslenmelidir. Kişiler, kilo alma konusunda zorluk çekiyorsa, bunun en büyük nedeni bir öğünde tükettikleri besinlerin çok az olmasıdır.

Protein tozları ve karbonhidratlar, kilo alma konusunda sağlığı uygun değildir. İhtiyacımız olan karbonhidratları suni yapı ile değil, doğal besinler ile almamız vücudumuz açısından daha kullanışlı olacaktır. Suni desteklerin zararları uzun dönemlerde mutlaka karşımıza sorun olarak çıkar. Bu sorunlar karaciğer yükleri ve böbrek yükleri olarak kişinin sağlığını etkileyecek yönde etkileşim gösterir.

Nasıl kilo alınır sorusuna yanıt vermek için uzman kişilerde destek almak büyük önem taşımaktadır. Kilo verme konusu her ne kadar daha fazla araştırılan bir konu olarak görülse de, günümüzde kilo almak için yoğun çaba harcayan çok sayıda insanın olduğundan rahat bir şekilde söz etmek mümkündür. Özellikle, sağlık konusunda eğer kendinizi kötü hissediyorsanız, bu durum ileri de daha büyük sıkıntılara yol açabilir.

Kilo almak için yüksek kalorili, doğal gıdalar olan et grupları ve kuru baklagiller tüketilmelidir. Kilo almamanın bir çok nedeni olabilir. İlk olarak tiroid bezleri ve tiroid bozuklukları kilo almamanın nedenleri arasında olabilir. Bağırsak emilimi olmaması da aynı şekilde kilo alma konusunda kişinin karşısına bir engel olarak çıkabilmektedir. Eğer bir sorun varsa ilk olarak doktora başvurmak büyük önem taşır. Düzensiz beslenme de kilo alma ve verme konusunda kişinin karşısına her zaman sorun olarak çıkacaktır. Kilo verme konusunda sorun yaşamanız halinde yazımızdan destek almanız mümkündür. Sizlere detayları açıklamalar ile yardımlarda bulunmaya çalıştık.

Etiketler: en kolay nasıl kilo alınır nasıl kilo alınır nasıl sağlıklı kilo alınır ne yersem kilo alırım


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL