Mikro French Manikür Nasıl Yapılır?

Mikro French Manikür Nasıl Yapılır?

Yazar: Ebru El ve Ayak Bakımı

Yüzyıllardan beri kadınların en çok sevdiği kozmetik ürünlerinden biri de şüphesiz ojeler. Her yıl yeni oje trendleri çıkıyor. Ancak french manikür ise her yıl moda olan manikür tarzlarından biri. Son yıllarda french maniküre de yeni bir soluk geldi demek imkansız olmaz. Bunun adı da mikro french manikür. Mikro french manikür temelinde klasik french ile aynı. Ancak adından da anlaşılacağı üzere bazı mikro dokunuşlar ile french daha hoş ve göz alıcı hale getiriliyor. Henüz yeni bir trend olmasına rağmen kadınlar tarafından çokça sevilen mikro french manikür özellikle Hollywood yıldızları tarafından sıkça kullanılmaya başlandı. Peki mikro french manikür nasıl yapılır?

 

Adım 1

Mikro french manikür yapılırken öncelikle tırnaklar tamamen temizlenmeli, üzerinde oje veya başka bir ürün varsa tamamen temizlenmelidir. Ayrıca eller sabunlu su yardımıyla iyice yıkanmalı ve ardından kurulanmalıdır. Ardından bir tırnak bakım yağı tırnaklara sürülmelidir. Eğer tırnak bakım yağınız yoksa 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı ve birkaç damla limon suyu da işinizi görecektir. Bu karışım tırnaklarda yaklaşık 15 ila 20 dakika bekletildikten sonra tırnaklar silinmelidir.

 

Adım 2

Tırnak yağı tırnak üzerinden temizlendikten sonra sıra geldi tırnak törpüleme işlemine. French manikür yapılacağı zaman tırnaklar genellikle küt olarak törpülenir. Ancak küt tırnak modeli sevmiyorsanız dilerseniz tırnaklarınızı oval veya sivri olacak şekilde de törpüleyebilirsiniz. Tırnak törpüleme işlemi bittikten sonra french manikür malzemelerinizi çıkarın.

 

Adım 3

mikro french manikür nasıl yapılır

Mikro french manikür nasıl yapılır sorusunda son adım manikürü gerçekleştirme işlemidir. Mikro french manikür yapılırken öncelikle klasik french manikür işlemi gerçekleştirilir. Bunun için tüm tırnağa ten renginde ancak hafif pembeye kaçan bir oje boydan boya sürülmelidir. Ardından ojenin tırnak üzerinde tamamen kuruması beklenmelidir. Oje tırnak üzerinde tamamen kuruduktan sonra tırnakların uç kısımlarına beyaz bir oje nizami ve düz olacak şekilde sürülmelidir. Bunun için kozmetik ürünü satan marketlerde french kitleri bulunmaktadır. Dilerseniz bu ürünlerden satın alabilirsiniz. Ancak elinizde bu kitlerden yoksa bir kağıdı veya pişirme kağıdını french şeklinde kesip tırnaklarınızın ucu açık kalacak şekilde yapıştırabilir ve beyaz ojeyi bu şekilde düzgünce sürebilirsiniz.

 

Adım 4

mikro french manikür nasıl yapılır

Son adım ise french maniküre mikro kısmını eklemektir. Bu işlem için ince uçlu ojelere ihtiyacınız olacaktır. Ancak normal ojelerinizi de ince uçlu fırçalarla sürebilirsiniz. French manikürünüzün tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra ince uçlu fırça ile dilediğiniz renk ojeyi tırnaklarınızın üzerine ince çizgiler olacak şekilde sürebilirsiniz. Bu aşamada dilediğiniz şekli vermekte özgürsünüz. İsterseniz tırnaklarınızın etrafını boydan boya olacak şekilde çevirin, isterseniz zarif olacak şekilde yalnızca birkaç çizgi ekleyin. Tamamen kendi zevkinize göre tırnaklarınıza mikro dokunuşlar verebilirsiniz.

 


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL