Kuru cilt için kolay maske yapımı

Kuru cilt için kolay maske yapımı

Yazar: Ebru Cilt Bakımı

Kuru cilt için maske seçenekleri ile, cildinizi hem nemlendirebilir hem de kuruluk ile mücadele etmesine yardımcı olarak erken kırışıklıkların oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Kuru cilt, insanların en çok şikayet ettikleri konulardan biridir. Cilt, vücut için çevredeki mikroorganizmalara karşı ilk tepki gösteren savunma kalkanı olarak bilinir. Bu nedenle cilt bakımının rolü oldukça fazladır. Sizlere bu yazımızda kuru ciltler için yüz maskeleri hakkında bilgiler aktaracağız.

Kuru cilt içi çok sayıda kozmetik tedavi bulunur. Fakat kozmetik tedavi seçeneklerinin büyük bir kısmının ciddi yan etkiler doğurduğunu söylemek mümkündür. Doğal tedavi yöntemlerini tercih etmek bu nedenle sizler için daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Avakado, E vitamini ve badem yağı maskesi

Nem üretimini arttıran avokado, kuru ciltler için mükemmel bir meyvedir. Aynı zamanda içeriğinde folik asit, doğal yağlar ve vitaminler yer almaktadır. Kırışıklığın azalmasında ve esnekliğin artmasında etken bir rol oynar. E vitamini ve badem yağı, Avokadonun etkisinin daha da zenginleştirir.

 • Yarım avokado, 1 e vitamini kapsülü ve 5 damla badem yağı, bu maskenin hazırlanması için gerekli olan malzemelerdir.
 • İlk olarak avokadoyu kase içinde pürüzsüz bir macun haline gelene kadar ezmeniz gerekiyor.
 • E vitamini kapsülünü ve 5 damla badem yağını bu karışıma ekleyin
 • Bütün malzemeleri iyice karıştırın
 • Bu maskeyi yüzünüze sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin
 • Ilık su ile yıkayın.
 • Bu uygulamayı her hafta yapmanız gerekiyor.

 

Nemlendirici Çilek, Muz ve Avakado Maskesi

Çilek, içeriğinde aspirin bulundurması nedeniyle, doğal yollardan cildinizi aydınlatmaktadır. Aynı zamanda bu malzeme ile cildinizi temizlemeniz de mümkündür. Muz ve avokado, nemlendirici özelliğe sahip olmanın yanında, cilde pürüzsüz ve yumuşak bir doku kazandırması nedeniyle de oldukça ucuz ve kolay bir yol olarak dikkat çekiyor.

Bu maskeyi elde etmek için 2 adet büyük çilek, 1 adet muz, yarım avokado ve 1 kaşık zeytin yağı kullanmanız gerekmektedir.

 • İlk olarak muzu, çilekleri ve avokadoyu mikserin içinde koymalısınız.
 • Bunları karıştırdıktan sonra üzerinde zeytinyağı ekleyin.
 • Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika beklemeniz gerekiyor. Sonrasında ılık su ile yıkayın.
 • Bu maskeyi ayda 3-4 defa uygulayabilirsiniz.

Yumurta ve Yumuşatıcı Bal Maskesi

Kuru ciltten kurtulmak için tercih edeceğiniz maskelerden biri de yumurta ve yumuşatıcı bal maskesidir. Yumurta, cildinizde kirli kanı temizler ve göz alt torbalarının azalmasına yardımcı olur. Bal antioksidan olduğu için sıkılaştırıcı görevi görmektedir. Bu iki madde, cildinizi güzelleştirmek için tercih edebileceğiniz etkili bir maske yapımına yardımcı olur.

 • 1 yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı balı macun elde edene kadar karıştırın
 • Sonrasında yüzünüze ve boynunuza yayarak sürmeniz gerekiyor.
 • 20 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkamalısınız.
 • Ayda 2 kere bunu tekrar edebilirsiniz.

Kuru cilt için maske seçeneklerini sizler için bu şekilde sıralayabilirsiniz. Kuru cilt, insanı estetik açıdan olduğu kadar sağlık açısında da yoran bir durumdur. Bundan kurtulmak için doğal yöntemleri kullanmak kısa süre içinde sizlere etkili sonuçlar doğurur. Kuru cilt maskelerinden yararlanmak için sitemizde yer alan yazıları okuyabilirsiniz.

Bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak herkes ister. Kimi zaman genetik faktörler, kimi zaman insanların sağlık durumları buna engel olabilir. Fakat bununla mücadele etmek için bir çok etkili yöntem vardır. Bu yöntemleri kullanarak, siz de istediğiniz cilde kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Etiketler: cilt maskesi yapımı kolay maske yapımı kuru cilt maskesi kuru ciltler için maske kuru ciltler için yüz maskesi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL