Küçük Gözleri Büyük Gösterecek Makyaj Hileleri

Küçük Gözleri Büyük Gösterecek Makyaj Hileleri

Yazar: Ebru Yüz Bakımı

Makyaj, bir sanat olduğundan yüze ve gözlere istediğiniz şekli vermek için kullanabileceğiniz bir araçtır. Çeşitli makyaj tüyolarıyla siz de yüzünüzü istediğiniz gibi gösterebilirsiniz. Özellikle küçük gözlere sahip kişiler sıklıkla küçük gözleri büyük gösterecek makyaj hileleri konusunu merak etmektedir. Basit malzemeler ve birkaç teknik ile siz de daha büyük gözlere sahip olabilirsiniz. Peki küçük gözleri büyük gösterecek makyaj hileleri nelerdir?

Kaşlarınızı Yan Taraflara Doğru Uzatın.

Kaşlar, şüphesiz yüzün tüm şeklini belirleyen unsurlardan biridir. Kaşlarınız üzerinde yapacağınız birkaç değişiklik ile siz de gözlerinizi büyük gösterebilirsiniz. Kaş ve göz, insanlarda genellikle aynı hizada bitmektedir. Bir kaş kalemi ve kaş pudrası ile birlikte kaşlarınızı yan taraflara doğru uzatarak, gözlerinizi daha büyük ve daha çekici gösterebilirsiniz.

Göz Altı Morluklarınızı Kapatın.

Çoğu kişinin aklına gelmese de, yorgun gözler ve göz altı morlukları gözlerin çok daha küçük görünmesine sebep olmaktadır. Göz altı morlukları, göz çizgilerinizi daha da belli ederek gözlerinizin küçüklüğünü belli etmektedir. Kaliteli bir göz altı kapatıcısı ile morlukları kapatarak gözlerinizin daha büyük ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Açık Renkli Göz Farı Kullanın.

Makyaja kontür kuralları bulunmaktadır. Açık renkler, gözleri öne çıkarır, koyu renkler ise gözlere kısık ve dumanlı bir görünüm verir. Far uygulama işlemi sırasında açık renkli farları tercih edin. Gözlerinizin orta kısmına simli ve sedefli açık renkli farları sürerek gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

Açık Renk Göz Kalemi Kullanın.

Son yıllarda moda olan makyaj akımlarından biri de göz çevresini açık renkli göz kalemleri ile büyüktür. Açık renkli göz kalemleri, göz çizgilerini nötrleyerek gözlerin daha iri görünmesini sağlar. Göz kaleminizi ten rengi, beyaz ve açık kahverengi tonlarında seçebilirsiniz.

Kirpiklerinizi Unutmayın.

Büyük ve çekici gözlerin en önemli adımlarından biri de kıvrık kirpiklerdir. Birkaç kat maskara ile kirpiklerinizi çok daha kıvrık gösterebilir ve bu sayede gözleriniz çok daha büyük gözükebilir. Dilerseniz takma kirpikte kullanabilirsiniz. Ancak takma kirpik seçimini doğal görünümlü kirpiklerden yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Büyük takma kirpikler, göz kapaklarını düşürebilir ve gözlerinizin daha küçük görünmesini sağlayabilir.

 


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL