Kore Cilt Bakım Rutini

Kore Cilt Bakım Rutini

Yazar: Ebru Cilt Bakımı

Son zamanlarda dünyaya nam salan ve merak uyandıran sorulardan biri de Kore cilt bakım rutini nasıl uygulanır sorusu. Bu merak uyandıran soru Kore kadınlarının sahip olduğu nemli, parlak ve ışıl ışıl cildin nasıl yapıldığını merak eden kişiler tarafından soruldu. Porselen cilde sahip olan Kore kadınlarının uyguladığı bu Kore cilt bakım rutini sayesinde siz de kısa süre içerisinde cilt kusurlarınızı giderebilir ve kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Peki Kore cilt bakım rutini nasıl yapılır?

Cilt Temizleme

Kore cilt bakım rutini için ilk uygulamanız gereken adım öncelikle cilt temizlemedir. Cildinize uygun bir cilt temizleme ürünü ile cildinizi nazik bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Dilerseniz doğal sabunları veya jel temizleyicileri bu aşamada kullanabilirsiniz. Bu aşamada yüz temizleme fırçasını da dilerseniz kullanabilirsiniz. Cildinizi, fırçalar ile birlikte nazikçe fırçalamanız gerekmektedir. Cildinize zarar vermeyin. Cildinizi ılık su ile temizleme ürününden arındırdıktan sonra tonik uygulayabilirsiniz.

Peeling

Peeling, cildi ölü derilerden ve gözeneklerde bulunan kirlerden arındıra bir uygulamadır. Haftada iki kez peeling uygulaması gerçekleştirmek, olası cilt sorunlarının önüne geçer ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Herhangi bir peeling ürününü çeşitli kozmetik mağazalardan satın alabilirsiniz ancak evde de kendi peelinginizi yapmanız mümkün. Bunun için öncelikle bir yemek kaşığı kahve, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı ince taneli toz şeker bir kap içerisinde karıştırılmalıdır. Bu karışımdan bir miktar alınarak nemli yüze dairesel hareketlerle masaj yapılır. Ardından ürün, ılık su yardımıyla cilt üzerinden arındırılmalıdır.

Serum

Kore cilt bakım rutini, derinlemesine cilt temizliğinden sonra serum uygulamayı öneriyor. Serum, cildi klasik nemlendiricilerin aksine daha derinlemesine nemlendiren ve daha yoğun besinler içeren sıvı üründür. Çeşitli kozmetik marketlerden cilt tipinize uygun olan serum çeşidini temin edebilirsiniz.

Göz Bakım Kremi

Göz, cilt üzerinde en ince deri tabakasına sahip olan yerdir ve bu nedenle kırışmaya ve zarar görmeye daha müsaittir. Uzmanlar, göz bakım kreminin hangi yaşa sahip olursanız olun mutlaka uygulanması gerektiğini söylüyorlar. Bu nedenle Kore cilt bakım rutini göz çevresi kremini de içeriyor. Uygun olan göz bakım kremini kozmetik marketlerden temin edebilirsiniz.

Nemlendirici

Nemlendirici, olası bir cilt bakım rutininin vazgeçilmeyen ürünlerinden biridir. Özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişiler sadece rutinler sırasında değil, gün içerisinde de nemlendirici kremleri sık sık kullanmalıdır. Cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici türü ile Kore cilt bakımının bu adımını tamamlayabilirsiniz.

Güneş Kremi

Kore cilt bakım rutininin neredeyse en önemli adımlarından biri bu. Kore kadınları, özellikle dışarı çıkmadan önce cilt üzerine güneş kremi uygulamaya oldukça dikkat ediyorlar. Güneş ışınları, cildi deforme etmesinin yanı sıra uzun vadede cilt kanserine yol açabiliyor. Bu nedenle güneş kremi, hava soğuk olsa bile asla atlanmaması gereken adımlardan biri.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL