Kol Tüyleri Nasıl Alınır? Püf Noktaları Nelerdir?

Kol Tüyleri Nasıl Alınır? Püf Noktaları Nelerdir?

Yazar: Ebru Epilasyon

Kadınlar için en can sıkıcı konulardan biri de şüphesiz kolda çıkan tüylerdir. Her kadın pürüzsüz ve yumuşak bir vücuda sahip olmak ister. Ancak ne yazık ki kol tüyleriyle böyle bir durum mümkün değildir. Kol tüyleri kişinin kıl rengine göre değişebilir. En rahatsızlık duyulanlar şüphesiz siyah renkte olanlardır. Kol tüylerine sahip olan kişiler sıklıkla kol tüyleri nasıl alınır konusunu araştırmaktadır.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki herkese göre kol tüyleri nasıl alınır sorusunun cevabı değişmektedir. Kişinin acı eşiğine göre bu yöntemler değişebilir. Eğer kol tüylerinizi kökünden alırken canınız çok yanıyorsa bu işlemlerden önce alacağınız bölgeye buz kompresi uygulayabilirsiniz. Ya da eczacınızdan tüyleri alma işlemi için satılan uyuşturucu kremlerden kullanabilirsiniz. Ancak bu kremleri kullanmadan önce vücudunuzun küçük bir bölümünde alerji testi yapmanızda fayda var. İşte kol tüyleri nasıl alınır sorusunun cevapları:

Ağda Yöntemi

Ağda yöntemi, uzun yıllardan beri birçok kadının kullandığı yöntemlerden biridir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok ağda çeşidi bulunmaktadır. Pudralı, çam sakızı ağdası, şekerli ağda, bezsiz ağda gibi birçok ağda çeşidinden cildinize uygun olanı seçebilirsiniz. Ağdanın kullanımı ise şu şekildedir: ağda öncelikle bir spatula yardımıyla türlerin çıkış yönüne doğru ince bir tabaka haline sürülmelidir. Ağda kurumadan üstüne ağda bezi kapatılarak ters yöne doğru hızlı bir şekilde çekmeniz gerekmektedir. Bezsiz ağda kullanıyorsanız yine aynı şekilde ağda ince bir tabaka halinde sürülür. Bu ağdanın üstüne bez yapıştırmaya gerek yoktur. Ağda kısa süre içerisinde kuruyacaktır.  Ucundan tutup hızlı bir şekilde çekmeniz gerekmektedir.

Jilet Yöntemi

Jilet ile koy tüylerini almak ağdaya göre daha kısa süren ve daha acısız bir yöntemdir. Jilet kullanırken kol üzerine biraz jel veya tıraş köpüğünün mutlaka sürülmesi tavsiye edilmektedir. Böylece cildinizi kesme ihtimaliniz azalacaktır. Jel veya köpük uyguladıktan sonra cilt üzerinde tüylerin çıkış yönünün tersine doğru jilet sürülmelidir. Tıraş bıçağını sık sık suya batırmalısınız. Yoksa körelebilir.

Cımbız Yöntemi

Cımbız yöntemi kol tüylerini kökünden almanın bir diğer yoludur. Ancak fazla zahmetli olduğundan genellikle tercih edilmez. Bir cımbız yardımıyla kol tüyleri tek tek kökünden koparılır. Fazla acı duyulduğu zamanlarda mola verilebilir veya cilt üzerine buz kompresi uygulanabilir.

Lazer Yöntemi

Son olarak lazer yöntemi teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkmıştır ve tüyleri kökünden almaya yöneliktir. Evde kullanılabilecek lazer makineleri son günlerde ortaya çıkmıştır. Biraz pahalı olsalar da bu makinelerin yorumları oldukça iyidir. Eğer bütçeniz yeterliyse siz de bu makinelerden alıp kullanabilirsiniz. Kişiler genellikle lazer yöntemi için bir güzellik salonu veya sağlık merkezine giderek yaptırmayı tercih etmektedirler.

Etiketler: kol tüyleri nasıl alınır kol tüyleri nasıl alınır evde


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL