Kış İçin Cilt Bakım İpuçları

Kış İçin Cilt Bakım İpuçları

Yazar: Ebru Cilt Bakımı

Kış, belki de cildimizin en çok zorlandığı mevsimlerden biridir. Kar, yağmur, çamur, kötü hava şartları derken zarar gören cilt tabakasına kış aylarında daha farklı bakımlar uygulamak gerekebiliyor. Peki nedir bu bakımlar? Kış için cilt bakım ipuçları nelerdir?

 

Mevsime Uygun Bakım Yapmak

Kış için cilt bakım ipuçları listesinde ilk sırada mevsime uygun bakım yapmak geliyor. Kış mevsiminde diğer mevsimde uyguladığınız ürünleri kullanmak işe yaramayabilir. Kozmetik alışverişi yaparken özellikle kış aylarında kullanabileceğiniz ürünleri seçmeye özen gösterin. Örneğin yaz ayları için aldığınız güneş koruyucu içeren bir nemlendirici yüz kremi kışın cildinizi o kadar da çok korumayacaktır. Bu nedenle kış için uygun bir cilt kremi edinmeniz gerekebilir.

 

Tek Ürün Kullanmayın

Kışın oluşan soğuk ve zorlu hava şartları şüphesiz cilde çok fazla zarar vermektedir. Bu nedenle tek ürün yetmez. Buna şu şekilde örnek verebiliriz: kışın tek bir kazak giyip dışarı çıkınca üşürsünüz. Bu nedenle kalın bir mont tercih edersiniz. Cildin mantığı da bu şekilde işlemektedir. Önce serum, üstüne de nemlendirici krem uygulamanız gerekebilir.

 

El Kremlerini İhmal Etmeyin

Kışın bakım yapmayı en çok ihmal edilen yerlerden biri de şüphesiz ellerdir. Eller kış aylarında oluşan zorlu hava şartları nedeniyle kurur, çatlar ve insanın canını yakabilir. Bu nedenle kış aylarında ellere düzenli olarak bir el kremi uygulanmalıdır. Kış için uygun el kremlerini tercih ederseniz daha uygun bir bakım sağlayabilirsiniz.

 

Kuru Cilt Sahipleri Ekstra Özen Göstermeli

Kuru cilt sahiplerinin kış aylarında ciltleri daha da kurumaktadır. Bu nedenle kişiler bu aylarda alkollü tonikler ve asidik kozmetik ürünleri uygulamaktan kaçınmalıdır. Bu aylarda özellikle daha fazla nemlendirici krem kullanılmalı ve cilt soğuktan korunmalıdır.

 

Kışın Duştan Vazgeçmeyin

Kış için cilt bakım ipuçları

Kışılar havalar soğuk olduğunda duş almayı erteleyebilir. Ancak bu doğru bir seçenek değildir. Kış aylarında cilt ve saç üzerinde çok daha fazla kir birikir. Bu durum çeşitli cilt problemlerine ve siyah noktalara neden olabilir. Bu nedenle kışın duştan vazgeçilmemeli, normal şekilde duş alınmalıdır.

 

Dudaklarınızı Korumayı İhmal Etmeyin

Kış için cilt bakım ipuçları

Kışın aynı eller gibi dudaklar da ihmal edilen yerlerden biridir. Soğuk havalar nedeniyle kışın oldukça sık dudak çatlaması yaşanabilir. Bu nedenle kış aylarında kaliteli bir dudak nemlendiricisi sık sık kullanılmalı, ihmal edilmemelidir.

 

Etiketler: kış cilt bakımı kış için cilt bakım ipuçları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL