Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Yazar: Ebru Cilt Bakımı

Bakımlı kirpikler şüphesiz bakışlarınıza güzellik katar ve daha anlamlı gözükmesini sağlar. Aslına bakarsak neredeyse vücudumuzun her yerine bakım yaparken kirpikler en çok ihmal edilen yerlerden biridir. Gerekli bakımı kirpiklere de gösterirsek güzelliğimize güzellik katabiliriz. Peki kirpik bakımı nasıl yapılır?

Kirpik bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı öncelikle kirpiklerimize zarar veren uygulamaları bırakmamız gerekmektedir. Örneğin kirpiklere kat kat maskara sürmek çok zararlı bir davranıştır. Kirpikler oldukça hassas olduğundan kat kat maskara sürülmesi kirpiklerinizi kıracak ve dökülmesini sağlayacaktır. Ayrıca makyajınızı oldukça uzun süre yüzünüze tutmak da kirpikler için bir o kadar zararlıdır. Kirpiklerinizi her gün temizlemelisiniz. Ayrıca kirpiklerinize çeşitli bakım kremleri ve yağlar da sürebilirsiniz. Kirpikleri kıvırmak için kullanılan kirpik kıvırma aletleri de kirpiklere zararlıdır. Bu aletler ısıtılarak kullanıldığından hem kirpikleri yakar hem de kırar. Çeşitli bakımlar ve kürlerle siz de dolgun, uzun ve sık kirpiklere sahip olabilirsiniz. Peki kirpik bakımı nasıl yapılır? Kirpik bakım kürleri nelerdir?

Kirpik Bakım Kürleri

Siz de çeşitli kirpik bakım kürlerini deneyerek alımlı ve güzel kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpik bakımı için çeşitli doğal yağlar ve bitki özleri kullanabilirsiniz. İşte kirpik bakım kürleri:

Zeytinyağı Kürü: Zeytinyağı sadece kirpiklere değil, bütün vücuda olan faydalarıyla bilinmektedir ve yüzyıllardan beri kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Kirpik bakımında kullanmak için zeytinyağı bir kapta göz yakmayacak şekilde ısıtılarak kirpiklere bir fırça veya kulak pamuğu yardımıyla sürülebilir. Zeytinyağının durulanmasına gerek kalmaz ancak yağlı bir görünüm sevmiyorsanız kurulayabilirsiniz. Kişiler zeytinyağını genellikle gece uyumadan önce kirpiklere sürerler ve sabah kalkınca yıkarlar.

Organik Yağlar Kürü: 2 tatlı kaşığı badem yağı, 2 tatlı kaşığı zeytin yağı, 2 tatlı kaşığı hint yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı bir kapta karıştırılır. Bu karışım kirpikler hariç kaşlar ve saçlarda da kullanılabilir. Kirpiklere kullanmak için bir fırça veya kulak pamuğu yardımıyla kirpiklere ve kirpik diplerine sürülür. Karışım kapalı bir kapta veya şişede uzun süre saklanabilir. Uygulanmadan önce ısıtılmasına gerek yoktur.

Etiketler: kirpik bakım kürü kirpik bakım yağı kirpik bakımı kirpik bakımı nasıl yapılır


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL