Kimler Saç Ekimi Yaptıramaz? – Kimlere Saç Ekimi Yapılamaz?

Kimler Saç Ekimi Yaptıramaz? – Kimlere Saç Ekimi Yapılamaz?

Yazar: Ebru Saç Bakımı

Özellikle saçları dökülen kişiler oldukça üzgün olur ve çare olarak alternatif tıpa yönelebilirler. Ancak alternatif tıp yöntemleri de çoğu zaman bu durumu çözmez. Kelliği çözmenin tek ve kesin yolu saç ekimidir. Saç ekimi biraz pahalı ve meşakkatli bir durum olsa da kesin sonuç verir ve kişiler kellikten kurtulur. Hal böyle olunca kişiler acaba saç ekimi yaptırabilir miyim diye sorarlar. Bazı durumlara sahip olan kişiler saç ekimi yaptıramayabilir. Bunun nedeni derinin saç ekimine veya herhangi bir cerrahi işleme uygun olmamasıdır. Peki kimler saç ekimi yaptıramaz?

 

1-    Hepatit C Hastalığı Bulunan Kişiler

Kimler saç ekimi yaptıramaz sorusunun ilk cevabı Hepatit C hastalığı olan kişilerdir. Bu hastalığa sahip kişiler ne yazık ki saç ekimi yaptıramaz. Bunun nedeni hem kişide ters bir durum oluşmamasıdır hem de işlemi yapacak doktorun böyle bir risk almak istememesidir.

 

2-    AİDS Hastalığı Bulunan Kişiler

AİDS hastalığı bulunan kişiler de saç ekimi yaptıramayacak kişiler arasındadır. AİDS kan yoluyla bulaşan oldukça tehlikeli hastalıklardan biridir. Ayrıca bu kişilere yapılacak saç ekimi oldukça ters durumlar oluşturabilir. İşlemi yapacak doktor da haliyle bu riski almak istemez.

 

3-    Liken Planus Hastalığı Bulunan Kişiler

kimler saç ekimi yaptıramaz

Liken Planus hastalığı, cilt üzerinde yuvarlak şekilde, koyu kırmızı renkli ve pul pul dökülen yaraların çıkmasıdır. Bulaşıcı bir hastalık olmamasının yanı sıra saç ekimi yapılmasına engel bir hastalıktır. Çünkü bu hastalığa sahip kişiler saç ekimi yaptırdığında hastalık başka bölgelere sıçrayabilir. Ayrıca ters bir durum oluşma riski de bulunmaktadır.

 

4-    Donör Bölgesi Yeterli Olmayan Kişiler

kimler saç ekimi yaptıramaz

Saç ekimi yaptıramayacak kişilerin arasında donör bölgesi yeterli olmayan kişiler de vardır. Yani vücudunuz az tüylüyse ve saç ekecek kadar tüyünüz bulunmuyorsa ne yazık ki saç ekimi yaptıramazsınız.

 

5-    3 Kereden Fazla Saç Ekimi Yaptırmış Kişiler

kimler saç ekimi yaptıramaz

3 kereden fazla saç ekimi yaptırmış ve başarısız olmuş kişiler de saç ekimi yaptıramayacak kişiler arasında yer alıyor. Bilindiği üzere vücudun bir bölgesinden alınan ve saç derisine nakledilen tellerin cilt ile uyuşmama ihtimali bulunuyor. Böyle bir durumda saç telleri dökülüyor. Kişinin saç ekimi yaptırma şansı sadece 3. Eğer 3 kere de tutmazsa bir daha saç ekimi ne yazık ki yaptırılamıyor.

Etiketler: kimler saç ekimi yaptıramaz


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL