Karbonat limon maskesi nasıl yapılır?

Karbonat limon maskesi nasıl yapılır?

Yazar: Ebru Cilt Bakımı Maskeler

Limon ve karbonat ayrı ayrı kullanıldığı zaman bir çok önemli faydası ortaya çıkan önemli bir karışımdır. Limon ve karbonat birleştiği zaman diş beyazlatma, siyah noktalardan kurtulma ve sivilce sorunları gibi bir çok derdin çaresi olabilmektedir. Aynı zamanda limon suyu ve karbonat karışımı ile zayıflamak da mümkün olmaktadır.

Karbonat, sivilce ve siyah noktalardan kurtaran özelliği ile özellikle kadınlar en fazla tercih ettiği karışımlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bunun yanında karbonat limon, diş sararmalarına iyi gelir ve bu konuda şikayetçi olan notları arasında kesinlikle yer alır. Mutfaklarımızda malzemeleri çok kolay bir şekilde bulabiliriz. Hazırlanışı oldukça basit bir kür olarak karşımıza çıkar.

Karbonat-Limon Maskesinin Siyah Nokta ve Sivilce için Kullanımı

  • En başta bir bardağa, tatlı kaşığı kadar karbonat ekleyin.
  • Sonrasında sekiz damla limon suyunu, karbonatın üzerine eklemeniz gerekiyor.
  • İki madde karıştığı zaman köpürme meydana gelir.
  • Köpürme bittikten sonra bir süre beklemelisiniz. Sonrasında malzemeleri kahve telvesi kıvamına gelen kadar karıştırmanız gerekiyor.
  • Kıvama dikkat etmeniz gerekiyor. Bu malzemeyi yüz maskesi olarak kullanacaksınız. Bu nedenle katı veya akışkan olmaması gerekmektedir.
  • Eğer kıvamı tutturduysanız, maskeniz hazırdır.

Siyah noktalar ve sivilceler için hazırladığınız karbonat limon maskesini kullanmak zamanınızı almaz ve sizi yormaz. Karbonat maskesini akşamları uygulamanız gerekiyor. Maske yüzünüzde 10 dakika boyunca durmalı. Karışım, içerisinde yer alan maddelerden dolayı yanma ve kaşıntı gibi sorunlara neden olabilir. Bu durumda sabırlı olmanız gerekiyor. Bekleme süreniz 10 dakikayı aşmaz. 10 dakika geçtikten sonra yüzünüzü durulayın ve temizleyin. Son aşamada ise, nemlendirici krem sürebilirsiniz. Karbonat limon maskesi sayesinde siyah nokta ve sivilce sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür.

Yoğurt Karbonat Limon Maskesi

Karbonat ve limon karışımına yoğurt ilave etmeniz halinde, sivilce ve cilt sorunlarından kurtulmanız mümkün olmaktadır. Bu karışım sayesinde cildinizi nemlendirmeniz mümkündür.

Kase içine iki kaşık sade yoğurt, bir tatlı kaşığı karbonat ve iki damla limon suyu eklemeniz gerekiyor. Sivilce bulunan bölgelere pamuk yardımı ile uygulamanız gerekiyor. Cildinize 20 dakika kadar kalmasını sağladıktan sonra, yüzünüzü temizce yıkayarak havlu ile kurulamanız gerekiyor. Maskeden sağlıklı bir şekilde sonuç almak için haftada 2-3 kere kullanmanız gerekiyor.

Karbonat Limon Zeytinyağı maskesi

Kase içinde iki kaşık sade yoğurt, iki damla limon suyu bir kaşık karbonat ve bir kaşık zeytinyağı ekleyerek bu karışımı elde etmeniz mümkündür. Karbonat, limon ve zeytinyağı maskesi cilt lekeleri için çok faydalıdır.

Cildinizde leke bulunan veya leke çıkma ihtimali olan bölgelere bu maskeyi uygulayarak, ılık su yardımı ile temizlemeniz gerekiyor. Karbonat, Limon ve zeytinyağı maskesi en etkili maske seçeneklerinden biridir.

Limon ve karbonat, ayrı ayrı düşünüldüğü zaman da oldukça büyük faydalara sahip olduğu sonucu ortaya çıkmaktadır. Özellikle Karbonat, hem ucuz olması, hem kolay bulunması ve bir çok faydaya sahip olması nedeniyle, diğer ürünlere göre ön plandadır. Diş temizliğinde de tercih edilen karbonat, koltuk altında oluşan ter kokusunu gidermek için, günümüzde tercih edebileceğiniz en etkili ve ucuz yöntemdir.

Sizlere bu yazımızda Karbonat- limon maskesi hakkında detaylı bilgiler verdik. Sitemizde yer alan yazıları okuyarak, cilt bakımı ve cilt maskesi hakkında çok rahat bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Genel bir inceleme yapıldığı zaman, bir çok seçeneğin cilt ve diğer seçenekler için tercih edildiğini görebilirsiniz. Sitemizde sizlere en yararlı ve etkili yöntemlerden bahsetmeye çalışıyoruz.

Etiketler: karbonat limon maskesi karbonat limon zeytinyağı maskesi limon karbonat maskesi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL