Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yazar: Ebru Makyaj ve Parfüm

Ojeler, şüphesiz birçok kadının bayılarak kullandığı kozmetik ürünlerinden biridir. Öyle ki birçok kadının evinde rengarenk ojeler bulunmaktadır. Ancak ojeleri sürmesi oldukça zordur. Bin bir zahmetle sürülen ojeler çok fazla da dayanmıyor ne yazık ki. Ojelerin çıkması da şüphesiz ellerde oldukça kötü görüntüler oluşturuyor. Hal böyle olunca kadınlar kalıcı oje yöntemine yöneliyorlar ve internet üzerinde sıklıkla kalıcı oje nedir? Nasıl uygulanır soruları soruluyor. Bugün sizler için kalıcı oje hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Peki kalıcı oje nedir? Nasıl uygulanır?

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı ojeler, UV teknolojisi kullanılarak yapılan ve kalıcılığı olukça uzun süre dayanan ojelere deniyor. Tırnaklara sürülen ojeler UV ışınları ile kurutuluyor. Kalıcı ojeyi çıkarmak gerekli malzemeler olmadan neredeyse imkansıza yakın. Bu nedenle kalıcı ojeler yalnızca uzmanlar eşliğinde çıkartılabiliyor. Kalıcı oje ile birlikte kadınlar genellikle nail art tercih ediyorlar. İnternet üzerinde en  sık araştırılan konulardan biri de kalıcı oje zararlı mı sorusu. Kalıcı ojenin elbette tırnağa belli başlı zararları bulunuyor. Ancak “kalıcı ojeler kanser yapıyor” tarzında haberlere itibar etmemek gerekiyor. Uzmanlar, kalıcı ojenin herhangi bir kanserojen madde içermediğini söylüyorlar.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Kalıcı oje uygulaması aslında oldukça basit bir işlem olsa da yine de uzmanlar yardımıyla yapılması gerekiyor. Merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde ya da evde kendi kendine yapılmaya çalışan kalıcı oje işlemleri oldukça ciddi sonuçlara neden olabiliyor. Peki kalıcı oje nasıl uygulanır?

  • Öncelikle tırnaklar törpü ile şekillendirilmesi gerekiyor. Tırnağın üzerinde bulunan yağlı tabaka silindir törpü ile tırnak üzerinden arındırılıyor.
  • Tırnak üzerine bozukluk, eşitsizlik ve renk bozukluğu gibi kusurları gidermek için baz uygulanıyor.
  • Baz uygulandıktan sonra tırnak üzerine istenen renk uygulaması işlemi yapılıyor.
  • Tırnakların daha bakımlı ve parlak görünmesi için top coat uygulanıyor ve tırnaklar UV ışınlar yardımıyla kurutuluyor.

Kalıcı oje uygulaması bittikten sonra kalıcı oje işlemi bitiyor. Tırnak üzerine uygulanan kalıcı oje, yaklaşık 1 ay gibi bir süre kişinin tırnağında kalıyor. Ancak tırnak dipten uzadığı için kalıcı ojenin yaklaşık 3 haftada bir yenilenmesi gerekiyor.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL