Kabaran Saçlara Doğal Çözümler Nelerdir?

Kabaran Saçlara Doğal Çözümler Nelerdir?

Yazar: Ebru Saç Bakımı

Saçların kabarması çoğu zaman insanların kabusudur. Kadından erkeğe, özellikle kırık saçlara sahip olan kişiler kabarık saç sorunundan yakınmaktadır. Kabaran saçlar için piyasada birçok ürün bulunmaktadır. Ancak bu ürünler saçları anlık olarak yatıştırsa da uzun vadede kullanımı saça zarar vermektedir. Burada devreye kabaran saçlara doğal çözümler girmektedir. Kabaran saçlara doğal çözümler, bitkiler ve çeşitli değerli yağları bir araya getirerek kabarmanın asıl sorunu olan kuruluğu önler ve saçların daha sağlıklı hale gelerek güzel görünmesini sağlar. Peki kabaran saçlara doğal çözümler nelerdir?

Saçların Elektriklenmesini Önlemek İçin Doğal Kürler

Kabaran saçların elektriklenmesini önlemek için doğal kürler konusunu araştırmadan önce saçların neden kabardığını öğrenmek gerekir. Saçların genel olarak kabarmasının nedeni kuruluktur. Kuru saçlar şeklini kaybeder ve saç telleri havada uçuşur. Buna da saç kabarması denir. Saçların kabarmasının bir diğer nedeni de elektriklenmedir. Saçların elektriklenme mantığı balon ve kağıt mantığı ile aynıdır. Sizler için saçların elektriklenmesini önlemek için doğal kürler konusunda bir liste hazırladık. İşte liste:

Elma Sirkesi Kürü: elma sirkesi kürü oldukça basit ve çokça tercih edilen bir elektriklenme önleyici kürdür. Yapımı da çok basittir. Eşit miktarda elma sirkesi ve su bir kapta karıştırılır. Ardından bir spreyli şişeye doldurulması gerekmektedir. gün içerisinde saçlarınıza bu spreyden sıkabilirsiniz. Elma sirkesi ayrıca saçlarınızı besleyerek kuruluğun giderilmesine de yardımcı olacaktır.

Hindistan Cevizi Sütü Kürü: Hindistan Cevizi Sütü Kürü, yalnızca tek malzemeyle yapılan ve saç kabarmasına oldukça etkili olan bir diğer kabarıklık önleyici kürdür. Küre başlarken Hindistan cevizi sütü uygulanması kolay olması açısından bir spreyli şişeye doldurulmalıdır. Bu süt saç tellerine dipten uca olacak şekilde sıkılmalıdır. Daha sonra saçlar bir bone yardımıyla kapatılmalı ve süt saçlarda yaklaşık 1 saat boyunca bekletilmelidir. Ardından saçlar ılık su yardımıyla durulanmalıdır. Bu kür sayesinde saçlarda ki kabarıklıktan kurtulabilirsiniz.

Argan Yağı Kürü: Argan yağı E vitamini açısından oldukça zengin bir yağdır. Bu yağ sayesinde saçlarınızı derinlemesine beslerken saç kabarmasından da kurtulabilirsiniz. Duştan sonra saçlarınıza birkaç damla argan yağını sürebilirsiniz. Bu kür saçların elektriklenmesini önleyecektir.

Avokado Kürü: Avokado, Argan yağı gibi E vitamini açısından zengindir. Bu kürü uygulamak için öncelikle yarım avokado bir çatal yardımıyla püre kıvamına getirilmelidir. Ardından daha besleyici olması açısından karışımın içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilmelidir. Bu karışım saçlara dipten uca olacak şekilde sürülmelidir. Karışım saçta 20 ila 30 dakika arasında bekletilebilir. Ardından ılık su yardımıyla saç durulanmalıdır. Dilerseniz duştan sonra saç uçlarınıza 2-3 damla avokado yağı sürebilirsiniz. Avokado yağı da saçlarınızın kabarmasını önleyecektir.

Etiketler: kabaran saçlar için maske kabaran saçlara doğal çözümler saç elektriklenmesi nasıl giderilir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL