Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Yazar: Ebru Makyaj ve Parfüm

Muhtemelen son zamanların en çok aratılan makyaj konularının başında gelen şey, ıslak görünümlü makyaj nasıl yapılır? Muhtemelen şu an son zamanların en büyük trendi bu. Magazin programlarında, galalarda, dergilerde ve kırmızı halılarda, ıslak makyaj her zamankinden fazla göze çarpıyor. Elbette bu kişilerin yüzünde gördüğünüz makyajlar, profesyonel çalışanlar tarafından yapılıyor. Ancak merak etmeyin, ıslak görünümlü makyaj nasıl yapılır, size bu konuda yardımcı olarak istediğiniz şekilde bir makyaj yapabilmenizi sağlayacağız.

Islak makyaj yaparken, odaklanmanız gereken dört nokta var. Gözler, dudaklar, yanaklar ve kaş. Islak görünüm sağlayabilmek için üretilen makyaj malzemeleri var. En uygun fiyata alabileceğiniz malzemelerden dünyaca ünlü kozmetik markalarının üretimlerine kadar farklı çeşitlerini bulabilmeniz mümkün. Bu ürünlerin çoğu, tamamen saydam bir görünümde olabilir. Fakat ürün seçimi yaparken tamamen doğal, toksin olmayan, yanak, göz ve diğer bölgelerinizde herhangi bir tahrişe sebep olmayacak ürünler olduğuna dikkat edin.

En kolay adım olarak, klasik bir şekilde elmacık kemiklerinizin üst kısımlarını parlatmakla başlayın. Özel bir parlaklık oluşturmak için, dudak kaleminizle bir katman oluşturun. Kaşlarınıza hacim katmak için önce fırçalayın ve hepsini dışarıya doğru kaydırın.

Islak Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Islak dudak makyajı için kaliteli bir dudak parlatıcısı kullanmalısınız. Ancak makyaj yanlış yapılırsa çirkin bir görünüm olabilir. Ayrıca tuhaf renkli karmaşalar göz yorucu olabilir. Islak dudak makyajı yapmak için, kullandığınız ürün yapışkan olmasın. Doğru yapılan dudak parlatıcısının ayırt edici özelliği, neredeyse dudaktan geliyormuş gibi ışıltılı bir yarı saydamlık yaratmasıdır. Bu görünümü elde etmenin en kolay yolu, çıplak bir dudak parlatıcısı tonu seçmektir. Yumuşak şeftali tonları, doğal açık pembeler veya berrak dudak parlatıcıları kullanın.

Görünüşünüzü güzelleştirmek için, göz farınızı ışıltılı tonlarda seçin. Ayrıca bir göz farını ezerek, bölgenin yoğunluğuna ve dokusuna sahip olana kadar dudak parlatıcısına ekleyin. Eğer bunu çeşitlendirmek isterseniz, parlatıcınızı ruhun üstüne sürebilirsiniz. Fakat zıt renklerin karmaşasını engellemek için, makyaj süngeri kullanmayı ihmal etmeyin.

Parlak Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Parlak göz farı makyajının yapımının en zor yanı, etrafa kolay taşmasıdır. Bu yüzden ilk olarak göz farınızın tabınını oluşturun. Göz farının rengi göz kapaklarıyla uyumlu olmalı. Kabarık bir göz fırçası kullanıyorsanız, seçtiğiniz rengi göz kapağına dokundurun. Tek yapmanız farlara ufak bir dokunuş ile gözünüze uygulamak. Daha sonra bir karıştırma fırçası alın ve biraz önce uyguladığınız parlaklığın kenarlarını hafifçe dağıtın.

Islak Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

En son makyaj trendi olan ıslak makyaj kombinasyonunun en önemli yanı, ıslak yüz makyajı yapmaktır. Şimdi size ıslak yüz makyajı nasıl yapılır inceliklerini anlatacağız. Teknik olarak, nemli makyaj türüne benzer bir makyaj türü. Ancak burada ışıltıyı biraz daha arttırmanız gerekecek.

Donukluğu ortadan kaldırmaya ve parlaklığı artırmaya yardımcı olan krem, sıvı ve parlak formülleri düşünün. Burada oluşturmak istenen etki, sanki havuzdan yeni çıkmışçasına ıslak görünümlü bir cilt. Islak yüz makyajının incelikleri vardır. Bunun olmazsa olmazlarını sıralayalım şimdi:

Nemlendirici

Elbette cilt bakımında olduğu gibi, makyaj yaparken parlak bir görünüm kazanmanın en önemli etkeni, nemlendiricidir. Cildinize uyguladığınız nemlendiricinin besleyici olması gerekir. Bu nemlendiriciler, sadece hidrasyonu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda cildi açmaya ve gün boyunca mücadele ettiği etkenleri aldatmasına yardımcı olur. Islak görünümlü makyaj için ilk olarak cildinizi nemlendirin ve 20 dakika kadar bekleyin. Cildinize hafif uyarıcılar uygulayın.

Astar

Daha sonra cildinizi pürüzsüzleştirmek ve ultra nemli bir yüzeye uygun hale getirmek için astar uygulamalısınız. Kaliteli bir ürün, cildinizi cam kıvamına getirmek için yardımcı olur. Doğal ve organik ürünlerden elde edilen malzemeler, bunun için etkilidir.

Fosforlu Kalem

Şimdi artık etki zamanı. Islak görünüm elde etmek için, tozlardan uzak durmanız, jel krem veya sıvı formüllü ürünler tercih etmeniz gerekir. Yüzünüze taze bir görünüm elde etmek için, vurgulayıcı bir ton uygulayın.

Sprey ayarı

İşleri bitirmek için ışıltıyı artıran bir yüz sisine ihtiyacınız var. İyi bir sprey hem bir makyaj ayar spreyi hem de gün boyunca bir cilt toplaması olduğu için mükemmel bir etki yaratır.

 


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL