Hyalüronik Asidin Cilde Faydaları

Hyalüronik Asidin Cilde Faydaları

Yazar: Ebru Genel

Hyalüronik asit, son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ancak kozmetik ve güzellik sektöründe oldukça uzun zamandan beri kullanılan adeta mucizevi bir madde olarak kullanılabilir. Hyalüronik asidin cilde faydaları arasında cilt sağlığı açısından birçok görev alması ve cilde kaybettiği nemi, canlılığı ve esnekliği geri kazandırması ile ünlüdür. Hyalüronik asit, kendi ağırlığının yaklaşık 1000 katı kadar suyu hapsetmesiyle ünlüdür ve bu bağlamda cildinize hak ettiği nemi geri kazandırır. Su bazlı bir ürün olan hyalüronik asit, ayrıca tüm cilt tipleri için uygun bir ürün olduğundan oldukça sevilmektedir. Peki diğer hyalüronik asidin cilde faydaları nelerdir?

Cilde Kaybettiği Parlaklığı Geri Kazandırır.

Yukarıda da bahsedildiği üzere, hyalüronik asit kendi ağırlığının yüzlerce katı kadar su tutma kapasitesine sahiptir. Cilt üzerine doğrudan uygulanan hyalüronik asit, cildinizde de aynı görevi görerek cildinizin su tutmasına ve haliyle nem kazanmasına yardımcı olur. Hyalüronik asit sayesinde cilt hem neme kavuşur hem de içerdiği protein, vitamin ve mineraller sayesinde adeta bir gençlik iksiri etkisi yaratır.

Cilt Kusurlarının Görünümünü Azaltır.

Hyalüronik asidin cilde faydaları arasında özellikle aşırı kusurlu ciltlerde yarattığı mucizevi etki yer almaktadır. Cilt üzerinde oluşan sivilce gibi kusurlar sonrasında iz kalmasının nedeni kuruluktur. Oldukça yağlı bir cilde sahip olsanız bile cilt altınız kuru olabilir ve yeterince su barındırmayan cilt kendini yenilemek için enerji ve madde bulamaz. Hyalüronik asit, cildinizi neme, vitamin ve minerallere doyurarak kısa süre içerisinde cilt üzerinde ki izlerden kurtulmanıza ve cildinizin eşsiz bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Kırışıklık Görünümünü Azaltır.

Hyalüronik asit, cilt için birçok yarar sağlamasının yanı sıra ayrıca içeriğinde bolca anti aging madde barındırmaktadır. Düzenli hyalüronik asit kullanımı, özellikle mevcut kırışıklıklarınızı tedavi etmenizi sağlar. Henüz kırışığa sahip olmayan ve belli yaş grubunda bulunan kişiler, hyalüronik asidi kırışıklıkların oluşmasını önlemek için kullanabilirler. Doğrudan deri altında bulunan hücreleri besleyen hralüronik asit, cildin elastikiyetini arttırarak iklim koşulları, genetik, dış etmenler ve yaş gibi unsurlara karşı cilt direncinizi arttırır. Bu sayede yaşlanma etkilerini oldukça uzun süre geciktirebilirsiniz.

Göz Kremi Olarak Kullanılabilir.

Göz kremi hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça ihmal edilen ancak uzun vadede hayati önem taşıyan kozmetik ürünlerden biridir. Göz çevresi, cilt üzerinde bulunan en ince deri tabakasına sahiptir ve bu nedenle cildin geri kalanına oranla çok daha erken yaşlanma olasılığı vardır. Göz çevresi için ekstra bir ürün satın almak yerini hyalüronik asidi göz çevresi için de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Oldukça hassas ciltlerin bile gönül rahatlığıyla kullandığı hyalüronik asit, cilt üzerinde herhangi bir reaksiyon yaratmayacaktır.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL