Hızlı Saç Uzatma Rehberi

Hızlı Saç Uzatma Rehberi

Yazar: Ebru Saç Bakımı

Oldukça ani bir kararla saçlarınızı kısacık kestirmiş ve verdiğiniz bu karardan oldukça pişman olmuş olabilirsiniz. Saç uzama hızı, kişiden kişiye ve genetiğe göre değişkenlik göstermektedir. Kimilerinin saçı hızlı uzarken kimilerinin saçı ise aylar geçse de uzamaz. Hal böyle olunca çoğu kişi hızlı saç uzatma rehberi sayesinde saçlarını uzatmaya çalışırlar. Sizin için internette en çok araştırılan konulardan biri olan hızlı saç uzatma rehberi konusunu detaylı bir şekilde ele aldık. İşte hızlı saç uzatma rehberi…

1. Saçınıza Zarar Vermeyi Bırakın.

Saç şekillendirici ürünler en çok kullanılan kozmetik ürünler arasındadır. Maşa ve saç düzleştiriciler yüksek ısı sayesinde saçlara oldukça zarar vermektedir. Ayrıca jöle, köpük ve saç spreyleri de bir o kadar zararlıdır. Ayrıca aşırı sıcak su ile saçları kurumak tüm nemi emerek saçların daha da kabarmasını sağlar. Tüm bu yöntemler saçlara zarar vermektedir. Tüm bunları bırakarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

2. Doğal Ürünler Kullanın.

Aşırı kimyasallar yüklü olan kozmetik ürünleri yerine paraben ve kimyasal içermeyen doğal ürünler kullanabilirsiniz. Örneğin şampuanınızı ve saç tarama spreyinizi doğal malzemeler ile yapılmış ürünler ile değiştirerek hem saçınıza verilen zararı önleyebilir hem de saçlarınızı besleyerek daha hızlı uzamasını destekleyebilirsiniz.

3. Saç Kremi Kullanın.

Saç kremi, içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde saçları dipten uca derinlemesine nemlendirerek hem daha kolay şekil almasını hem de mevcut yıpranmayı ortadan kaldırmasını sağlar. Ancak saç kremleri, saç köklerini tıkayabilir ve saç uzamasını durdurabilir. Saç kremi sadece uçlara uygulanmalı, birkaç dakika bekletildikten sonra bol su ile durulanmalıdır.

4. Saç Kırıklarınızı Aldırın.

Saç kırıkları, saçların uçlarından nefes almasını engelleyerek saç uzamasını duraksatabilir. Uzmanlar, 4 haftada bir saçların en az 1 cm kestirilmesini tavsiye edilmektedir. Bu sayede saçlar nefes alarak daha hızlı uzar ve kırıkları gittiği için daha bakımlı görünür.

5. Vitamin Kullanın.

Saçlar, yalnızca dıştan değil içten de beslenmelidir. Saç uzatma sürecinde olan kişilerin yaptığı en büyük yanlışlardan biri de budur. Saçları sadece dıştan besleyerek belli bir uzama sağlanabilir ancak asıl uzama içten beslenildiğinde başlar. B vitamini, saç ve tırnakları içeren vitamin olarak bilinmektedir. 3 günde bir alacağınız 1 kapsül B vitamini sayesinde siz de saçlarınızın uzamasını destekleyebilirsiniz.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL