En İyi Unisex Parfümler

En İyi Unisex Parfümler

Yazar: Ebru Makyaj ve Parfüm

Parfüm, herkesin sıklıkla kullandığı ve adeta kombinin tamamlayıcılarından biri. Tüm dünya üzerinde parfüm endüstrisi o kadar büyüdü ki tüm kozmetik ağının büyük çoğunluğunu kaplıyor denebilir. Bu büyümeyle birlikte farklı kokular ve farklı noktalar da ortaya çıkıyor. Parfüm sektöründe en son yaşanan yeniliklerden biri de şüphesiz unisex parfümler. Bu yenilikten haberdar olan kişiler sıklıkla en iyi unisex parfümler konusunu araştırıyor. Sizler için en iyi unisex parfümler konusunu detaylı bir şekilde ele aldık. İşte o parfümler:

 

Tom Ford – Black Orchid

Adından da anlaşılacağı üzere Tom Ford Black Orhid isimli parfüm, siyah trüf, paçuli ve bergamot içeriyor. Bu parfüm unisex parfümlerin en ünlüsü ve belki de en çok tercih edileni. Koku oldukça yoğun olmasına rağmen ağır değildir. Hem kadınsı hem de erkeksi notalar içeriyor. Bu nedenle her iki cinsiyet tarafından da çokça tercih ediliyor.

 

Maison Martin Margiela – Replica Jazz Club

Bu parfüm yoğun olarak rom, limon, nane ve neroli yağı içeriyor. Bu parfüm, jazz klüplerinden ilham alarak tasarlanmış. Öyle ki hem kadınların hem de erkeklerin çok sevdiği kokulardan olan bu parfüm hem kadınsı hem de erkeksi notalar içeriyor ve bu noktada en iyi unisex parfümlerden biri.

 

Clean – Reserve Smoked Vetiver

Parfüm, ferah ve çekici olmasıyla biliniyor. Ayrıca unisex bir parfüm olmasına rağmen kullananlar onu genellikle aşırı maskülen olarak tanımlıyor. İsli bir kokuya sahip olduğu söylenen parfüm az da olsa kadınsı notalara da çıkıyor. Ancak maskülen olmasına rağmen kadınlar tarafından da çokça seviliyor.

 

Dolce&Gabbana – Velvet Bergamot

Adından da anlaşılacağı üzere Dolce & Gabanna – Velvet Bergamot isimli parfüm yoğun olarak bergamot notalarını içeriyor ve kullananlar kendini serin bir yaz gecesindeymiş gibi hissediyor. Kullanan kişiler ferah olan bu parfümün hem kadınlara hem de erkeklere oldukça uygun olduğunu söylüyor.

 

Calvin Klein – ck2

En İyi Unisex Parfümler

Calvin Klein markasının ck2 isimli parfümünü kullanan kişiler onu şöyle anlatıyor: “şehir gibi ancak çok ferah.”. Oldukça aromatik kokusuyla Calvin Klein markasının bu ürünü de hem kadınlar hem de erkekler için oldukça uygun.

 

 

 

Etiketler: en iyi unisex parfümler unisex parfüm


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL