Ela Gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ela Gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yazar: Ebru Makyaj ve Parfüm

Ela gözler nasıl makyaj yapmalı? Herkes vücudunun en güzel yanını ufak dokunuşlarla ön plana çıkarmaya bayılır. Kuşkusuz ela gözler dünyadaki en güzel gözlerdendir. Ancak yanlış makyaj tercihlerinden ötürü gözlerinin rengini geri plana atabilirler. Endişe etmeyin, ela gözler için makyaj nasıl yapılır isimli yazımızda sizin için kapsamlı bir rehberlik hazırladık.

Zaten bildiğiniz gibi, ela gözler, altın kahverenginin en güzel tonu ile her zamankinden çok hafif yeşile geçme eğilimindedir. Bu varyans, en iyi göz farı ve makyaj söz konusu olduğunda birçok seçeneğiniz olduğu anlamına gelir. Fakat doğru makyaj bir kombinasyondur ve bu bir bütün şeklinde ele alınmalı. Yani gözler için abartılı bir makyaj yapıyorsanız, yüzünüzün kalanında bu makyajı tamamlamanız gerekir. Aynı zamanda tam tersi için de geçerli. Lafı daha fazla uzatmadan ela gözler için makyaj nasıl yapılır detaylara geçelim.

1-    Gölgeli Yeşil

Ela gözleri, kahverengi ve yeşil rengi arasında büyüleyici bir renktir. Makyaj malzemelerinin birçok farklı tonu vardır ve ela gözlüyseniz bu tonlardan faydalanabilirsiniz. Yeşil gölge kullanmak, gözünüzün rengini vurgulayacak ve yeşil tonlarını ön plana çıkaracaktır. Yeşil zümrüt rengi, gözünüzün parlamasını sağlar.

 

2-    Kırmızı

Ünlü bir kozmetik markası, ela gözleri ortaya çıkarmak için özel bir kırmızı renge sahip. Ela gözlerin ortaya çıkması için mükemmel bir zemin yaratır. Seçeceğiniz rengin çok fazla koyu olmamasına dikkat edin. Şeftali renginin alt tonları ve hafif bir parlaklık eklemek, ela gözlerdeki kahve ve yeşil için bir kontrast oluşturur.

 

3-    Krem Rengi Gölge

Gümüşe çalan leylak renkleri, her göz rengi için uygun bir makyaj tipidir. Fakat ela gözlüler, yapacakları hafif kremsi bir doku ve kendi cilt tonuna uygun bir makyaj yaparak gözlerinin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Krem rengini daha sonra bir parlatıcı ile ışıklandırmayı unutmayın. Bu ela gözlüler için güzel bir makyaj kombinasyonu oluşturur.

 

4-    Mor

Mor renginin çevresindeki renklerle uyum sağladığında ortak bir kombinasyon oluşturabilme özelliği bulunur. Mor, ela gözlüler için harika bir renktir. Derin bir patlıcan rengi ile gözleriniz ile hoş bir uyum sağlayabilirsiniz.

 

5-    Metalik Toprak

Ela gözlüler hoş bir makyaj elde etmek için, metalik toprak renginin büyüleyici ışıltısına güvenebilir. Parlak veya metalik toprak tonları, ela gözlülerin kahverengi tonlarını bastırak yeşili ön plana çıkarır.

 

6-    Bej-Altın Rengi Kombinasyonu

ela gözler için makyaj nasıl yapılır

Bej ve altın renklerinin kombinasyonu, ela gözleri muhteşem bir şekilde ön plana çıkarır. Mor rengi, ela gözüne vurgu yaparken, bej rengi cilde sağladığı uyum sayesinde güzel bir kombinasyon oluşturur.

 

7-    Koyu Turuncu

ela gözler için makyaj nasıl yapılır

Ela gözlerle uyum sağlayabilecek harika bir renk olan turuncu, bakır rengi farlarla beraber sıcak bir ton oluşturur. Bu gözünüzün kedi gibi parlamasını sağlar. Turuncu ve alt tonları ile oluşturacağınız bir kombinasyon sayesinde, göz renginizin fark edilebilir şekilde öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

8-    Eyeliner Seçimi

ela gözler için makyaj nasıl yapılır

Göz çevresinde seçim yaptığınız renklerle uyum sağlayabilecek bir eyeliner seçin. Örneğin, göz çevresinde mor renklerini ağırlıkta kullandıysanız, seçeceğiniz eyeliner rengi mürdüm rengi olabilir.

 

9-    Genel Makyaj Tercihi

ela gözler için makyaj nasıl yapılır

Ela göz renginizin tonlarını daha yumuşak göstermek isterseniz daha koyu renkler tercih edin. Yüzünüzün genelinde ve yanak çevrenizde, sıcak renklerin yumuşak tonlarını tercih etmelisiniz. Örneğin hardal, bal, şeftali ve kayısı tonlarını kullanın. Dudaklarınızda kullanacağınız kozmetik ürünlerinin renkleri, allıkla uyumlu olsun. Açık ton renklerine sahip rujlar ve parlatıcılar kullanın.

 

Etiketler: ela göz makyajı ela göz makyajı nasıl yapılır ela gözler için makyaj nasıl yapılır


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL