El çatlaklarına ne iyi gelir?

El çatlaklarına ne iyi gelir?

Yazar: Ebru El ve Ayak Bakımı

Eller, kışın sıcağından ve yazın soğuğundan etkilenmektedir. Hava değişimi nedeni ile elde kuruma ve çatlamalar meydana gelebilir. Ellerimiz, neme en çok ihtiyaç duyan organlarımız olarak düşünülmektedir. El çatlaklarını, bitkisel kremler yardımı ile giderebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda el çatlaklarına ne iyi gelir soruna yanıt aktaracağız. Bu yanıt doğrultusunda, siz de yumuşacık ellere sahip olabilirsiniz.

Ellerin bakımını sağlamak için, piyasada satılan ve pahalı olan kozmetik ürünlerini kullanma zorunluluğunuz yoktur. Evde kendiniz hazırladığınız bitkisel kremler sayesinde bakımlı ellere sahip olmanız oldukça kolaydır. Soğuk ve sıcak gibi etmenlerden etkilenen eller, sıcak su ve havayla yıpranma sorunu yaşayabilir. Aynı zamanda deniz, güneş, toprak ve kullanılan bazı temizlik ürünleri, çok çabuk kırışır ve elde çatlama ve kanama meydana getirir. Ellerinize ne kadar bakarsanız bakın, kimyasal malzemeler ile uğraşırken eldiven kullanmanız gerekiyor.

El Çatlaması Nedenleri

El çatlaması dış etkenler nedeniyle meydana gelen, dikkat edilmesi gereken sorunların başında geliyor. Eğer ellerde meydana gelen sorunlar, üzerinde düşülmez ise, egzama sorunu ile karşı karşıya kalmanız mümkün olabilmektedir. El çatlakları aynı zamanda diğer hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Eğer aldığınız önlemlere karşı, çatlaklar giderilmiyorsa doktora görünmeniz gerekmektedir. Hamilelik sürecinde de el çatlaması çok fazla görülen bir sorundur.

Hamilelik sürecinde el çatlaması nedenlerinin başında vücudun susuz kalması ve cildin nem ihtiyacının karşılanmaması ile alakalıdır. Soğukta ellerin çatlaması kuru cilde sahip olan kişilerde çok sık görülen bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bunun önüne geçmek için eldiven kullanılması gerekebilir.

El çatlağı sorunu nasıl geçer sorusuna yanıt olarak, ilk başta kremler ve kozmetik ürünler gelse de, en sağlıklı olan çözüm yolu bitkisel kremlerdir. Ellerinize özen göstermeniz halinde, bazı detaylara dikkat ederek çatlak oluşumunun önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

Salatalık kürü, eller için en fazla tercih edilen çözümlerin başında geliyor. Salatalık suyu ile yatmadan önce her gece ellerinizi ovalayabilirsiniz. 10 dakikalık ovalama işlemi ardından, sabun ile ellerinizi yıkamanız mümkündür. Diğer bir çözüm ise, akhuş tohumları ve karakavak karışımıdır. Bu iki malzemeyi iki saat boyunca cezve içinde çay demler gibi demlemeniz gerekiyor. Karışımın soğuması ardından badem yağı ve bal mumu ilave ederek krem formuna gelene kadar karıştırın. İstediğiniz zaman el kremi olarak kullanmanız mümkündür.

El Çatlaması Nasıl Geçer?

El çatlaması nasıl geçer sorusu, el ile alakalı en fazla sorulan soruların başında geliyor. El çatlaması sorunu ile karşılaşmanız halinde, bu sorunu gidermek için uygulayabileceğiniz çok fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ile el çatlaması sorununuzu çok kısa süre içinde aşmanız mümkündür.

El çatlaması sorunu hem görüntü açısından, hemde sağlık açısından kişilere dert olma potansiyeli taşır. Oldukça basit çözümlere sahip olan el çatlaması genel olarak hassas ciltli insanlarda meydana gelmektedir. Bu sorundan kurtulmak için piyasada yüksek fiyattan çok fazla kozmetik ürünü satıldığını söylemek mümkündür. Bunları satın almak yerine, evinizde kendi ürününüzü kendiniz oluşturabilirsiniz. Bu kısa süre içinde gerçekleşen bir işlemdir. Aynı zamanda sonuçlarınızı almanız oldukça kolay olacaktır.

El çatlaması ile alakalı sorunlarınızı çözmek için internette yazan yazıları okumaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda bu konuda detaylı bilgi almak için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Sizlere bu konuda detaylı bilgiler aktaramaya devam edeceğiz. El çatlaması nasıl geçer sorusu, son zamanlarda sağlık ile alakalı olarak piyasada en fazla sorulan sorulardan biri haline geldi.

Etiketler: el çatlaklarına evde doğal çözüm el çatlaklarına krem el çatlaklarına ne iyi gelir el çatlaması el çatlamasına ne iyi gelir el yarıklarına ne iyi gelir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL