Boyun Sarkması Nasıl Engellenir?

Boyun Sarkması Nasıl Engellenir?

Yazar: Ebru Cilt Sorunları

Boyun Sarkması Nasıl Engellenir?

Kadınlar için yaşlılığın en belirgin belirtilerinden olan boyun sarkması nasıl engellenir? Boyun çevresindeki gevşek ve sarkık cilt, görüntü açısından bariz bir yaşlılık uyarısı niteliği taşıdığından, kadınların birçoğu bu sarkıklıkları engellemenin yöntemlerini aramakta. Çoğu durumda bu tür cilt sarkmaları yaşlılık sürecinin doğal bir etkisidir ancak genetik faktörler, kilo alıp vermede tutarsızlık ve zararlı ultra viyole ışınlarına yoğun bir şekilde maruz kalmak bu süreci hızlandırır.

Boyun sarkması nasıl engellenir? Hali hazırda cildinizde sarkma bulunuyorsa bunu azaltmanın birkaç yöntemi bulunmakta. Bunun için rutin boyun egzersizleri yapılabilir, özel kremler kullanılabilir ve ameliyatla sıkılaştırılabilir. Sarkan boyun cildinize müdahale etmek için atacağınız adımlar, sarkmanın boyutuna göre değişebilir. Unutulmaması gereken şey, tedaviyi ne kadar uzun tutarsanız, alacağınız etki de o kadar iyi olacaktır.

Boyun Derisinin Sarkmasına Ne Sebep Olur?

Boyun sarkmasına sebep olan baş etken yaşlılık. Bunu yer çekimi, güneş ışıkları ve yaşamsal faktörler takip eder. Ailenizde hindi boynu olarak tabir edilen boyun sarkması bireyler varsa aynı sorunla karşılaşabilmeniz mümkündür. Diğer etkili sebeplerden biri de ince bir cilttir. Eğer ince bir cildiniz varsa, kolajen içeren katman olan dermişin çok ince olması yaşlılığa daha yatkın bir hale gelmenize sebep olmaktadır.

Çoğu durumda, kişi 40’lı yaşların ortasına geldiğinde boyun derisinin sarktığını fark etmeye başlayacaktır. Bu, cildin gerildiğinde veya yerçekimi onu çektiğinde elastinini ve “geri dönme” yeteneğini kaybetmeye başladığı zamandır ki bu kaçınılmazdır. Bununla birlikte, bu yaştan önce boyun derisinde sarkma belirtileri olan birçok vaka vardır.

Boyun Derisi Sarkması Tedavileri Nelerdir?

Boyun derisi sarkmaları için en çok kullanılan tedavilerden biri de Botoks’tur. Bu, gevşek cildi doldurmak için enjeksiyon kullanma yöntemidir.  Diğer bir seçenek de boyun germe yaptırmaktır. Bu cerrahi bir işlemdir ve oldukça invazivdir. Ancak bu, Botoks seçeneğine göre daha uzun sürecek bir yöntemdir.

Boyun cildi sarkması için kullanılabilecek, boyun egzersizleri, kırışıklık karşıtı ve sıkılaştırıcı boyun kremlerini içeren ve cildinizi nemli ve nemli tutan başka doğal tedaviler de vardır. Boyun derisi sarkması engellemenin etkili ve doğal yollarından bir diğeri de boyun egzersizleridir. Bu şekilde gevşek cildi sıkılaştırabilirsiniz.

Boyun sarkmasını engellemenin yollarından bir diğeri de boyunda nemlendirici krem kullanmaktır. Bu işlemi ayda en az bir kez yaptırmak sarkmayı engeller. Boynunuza masaj yaparak kullandığınız kremler hem kan akışınızı hızlandırır hem de boyun derisinde sarkmaya sebep olan zararlı toksinleri ve zararlı radikalleri gidermenizi sağlayacaktır.

Boyun sarkmasına sebep olan bir diğer etken olan düzensiz ve yağlı beslenmeyi kesmek ve E, C ve OMGA-3 gibi esansiyel yağ yönünden zengin gıdalar boynunuzdaki cildin sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

 

Boyun Derisi Sarkması Nasıl Önlenir?

Boyun cildinizin sarkmasını önlemek için adımlar atarsanız, boynunuzun görünümünde gerçek bir fark göreceksiniz.

Bunun nedeni, boyun kırışıklığını önlemenin sorunu tamamen ortadan kaldırmaya çalışmaktan çok daha etkili olmasıdır.

Boyun derisinin sarkmasını önlemenize yardımcı olabilecek bazı yöntemler şunlardır:

  • Cilde zarar verebilecek ve mevcut kolajeni tahrip edebilecek uzun süre güneşe maruz kalmaktan kaçının.
  • Susuz kalmayın . Sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olmak istiyorsanız susuz kalmamak ve bol su içmek çok önemlidir.
  • Yüzünüzü nemlendirdiğiniz sıklıkta boyun cildinizi nemlendirin, bu onu sağlıklı tutar ve sarkmayı azaltır.

 

“Siğil Nasıl Geçer” adlı makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler: boyun boyun sarkması boyun sarkması nasıl engellenir boyun sarkması nasıl önlenir boyun sarkması tedavisi boyun sarkmasının sebepleri gıdık sarkması


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL