Beyaz Kil Maskesi Faydaları ve Uygulanması

Beyaz Kil Maskesi Faydaları ve Uygulanması

Yazar: Ebru Maskeler

Beyaz kil, yüzyıllardan beri kadınlar tarafından güzellik amacıyla kullanılan maskelerden biridir. Oldukça etkili maskelerden biri olan beyaz kil maskesi, ucuz ve işe yarar olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen maskelerden biridir. Beyaz kil aslında birçok şekilde kullanılabilir. Ancak en çok tercih edilen kullanım şekli su veya değerli yağlarla karıştırılarak maske şeklinde kullanılmasıdır.

Cilt bakımı kadın erkek fark etmeksizin herkesin atlamaması gereken oldukça önemli konulardan biridir. Siz de beyaz kil kullanarak cilt üzerinde bulunan birçok zararlı veya istenmeyen etkilerin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Peki beyaz kil maskesi faydaları nelerdir?

  • Ciltte genellikle bakımsızlık veya ileri yaş nedeniyle meydana gelen pürüzlerin ve küçük noktaların giderilmesinde beyaz kil maskesi oldukça büyük rol oynamaktadır.
  • Ciltte biriken zararlı toksinleri uzaklaştırır ve yenilerinin birikmesine engel olur.
  • Cildin elastikiyetini arttırarak daha parlak, esnek ve canlı gözükmesine neden olur.
  • Ciltte yaşa bağlı oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları ortadan kaldırır.
  • Beyaz kilin içerisinde bulunan mineraller ve vitaminler cildi derinlemesine nemlendirir ve besler. Cildi besleyerek cildin daha canlı gözükmesine neden olur ve kırışmasını engeller.
  • Toksik özellikleriyle birlikte cildin sıkılaşmasını sağlar.
  • Eğer oldukça yağlı bir cilt tipine sahipseniz beyaz kil sizin için en iyi seçenek olacaktır. Beyaz kil cildin sebum seviyesini düzene sokar ve cildin yağlanmasını önler. Yağlı ciltleri kontrol altına almak amacıyla beyaz kil gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
  • Bu maske ayrıca cilt üzerinde bulunan siyah noktaların ortadan kalkmasını sağlar ve yeni siyah noktaların oluşumunu engeller. Ayrıca birçok ürün cilt üzerinde birikebiliyorken beyaz kilde böyle bir durum yaşanmaz. Cilt üzerinden kolayca arındırılabilir.

Beyaz Kil Maskesi Kullanımı

Beyaz kil maskesi kullanımı mantığı diğer maskelerle aynıdır ve kullanımı oldukça basittir. Piyasada hazır şekilde beyaz kil maskeleri satılmaktadır ancak beyaz kilin orijinali toz şeklinde olanıdır. Toz formunda olan bir maske satın alıp kendiniz hazırlamanız çok daha sağlıklı olacak ve etkisi gözle görülür şekilde artacaktır. Öncelikle beyaz kil maskesini hazırlarken bir kaba ihtiyacınız olacaktır. Kabın içerisine bir yemek kaşığı toz kilden ve bir buçuk yemek kaşığı su alınıp macun kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Eğer kıvam çok koyu olursa ekstra su eklenebilir. Toz karışımı sulandırmak için dilerseniz zeytinyağı, tatlı badem yağı, kayısı yağı gibi cilt için değerli yağlar kullanarak etkisini arttırabilirsiniz.

Macun kıvamına getirdiğiniz maske yüze ve boyuna orta kalınlıkta bir tabaka halinde sürülmelidir. Ardından maske kuruyana kadar ciltte bekletilmelidir. Kuruduktan sonra maske çatlamaya ve dökülmeye başlayacaktır. Maskeyi cildinizden ılık su yardımıyla durulayın. Ardından cildinizi kağıt havlu yardımıyla kuruladıktan sonra cilde yağsız bir nemlendirici sürülmelidir.

Etiketler: beyaz kil fiyatı beyaz kil maskesi beyaz kil maskesi faydaları


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL