Bepanthen Krem Faydaları ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Bepanthen Krem Faydaları ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Yazar: Ebru Genel

Bepanthen krem, oldukça uzun süredir piyasada olan ve nemlendiricili özelliği başta olmak üzere birçok yararlı özelliği bünyesinde barındıran bir kremdir. Bepanthen kremin yeni adı Bepanthol kremdir. Neredeyse herkesin evinde bulunan bepanthen krem faydaları ve kullanım alanları hakkında bilgi sahibi misiniz?

Bepanthen kremin iki şekli bulunmaktadır. Krem ve merhem olan bu ürün eşsiz bir kokuya ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Neredeyse her alanda kullanılabilen bu kremler ayrıca evcil hayvanların kullanımına da uygundur. Sizler için bepanthen krem hakkında detaylı bir inceleme hazırladık. İşte bepanthen krem faydaları ve kullanım alanları

Bepanthen Krem Ne İşe Yarar?

Bepanthen krem öncelikle annelerin baş ucu kremlerinden biridir. Anneler genellikle bebeklerin popo pişiklerinde ve pişik önleme amacıyla bu kremi kullanmaktadır. Ayrıca bebeklerde isilik tedavisi, sinek ısırığı şişmesi ve sıyrık gibi ufak yaralarda da kullanılabilir. Bepanthen krem ayrıca yetişkinlerde çeşitli sıyrıklar, ufak yanıklar, emzirmeye bağlı oluşan meme ucu yaraları, ameliyat sonrası oluşan dikiş izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca yatağa bağlı hastaların vücudunda yatağa bağlı oluşan yaraların tedavisinde de bepanthen krem büyük rol oynamaktadır. Bepanthen kremin ayrıca derinlemesine nemlendirme özelliği de bulunmaktadır. Bepanthen kremi bir eczaneden satın alabilirsiniz. Reçeteyle satılan bir krem değildir. İşte sıralı bir şekilde bepanthen kremin faydaları:

 • Çatlayan, dökülmeler yaşanan ve kuru bir cilde sahipseniz bepanthen krem kullanabilirsiniz.
 • Bepanthen kremi ayrıca kuru dizleriniz ve dirsekleriniz için de kullanabilirsiniz.
 • Eğer oldukça hassas bir cilde sahipseniz, cildinizin direncini arttırmak ve cilt bariyerini güçlendirmek için bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Bebeğinizin mevcut pişiğine kullanabilirsiniz. Ayrıca bebeklerde pişiği önlemek için de kullanılan bir kremdir.
 • Eğer bir yanığa sahipseniz bu kremi yanan bölgeye uygulayabilirsiniz. Bepanthen krem faydaları ve kullanım alanları arasında yanıkları hızlıca iyileştirmesi ve yanıkların acısını azaltması da bulunmaktadır.
 • Eğer cilt üzerinde çiziklere, sıyrılmalara ve hafif yaralara sahipseniz bepanthem kremi bu bölgelere uygulayabilirsiniz.
 • Emziren annelerde emzirmeye bağlı olan meme ucu yaraları ve çatlaklarında gönül rahatlığıyla bepanthen krem kullanabilirsiniz. Merak etmeyin, bepanthen krem süte geçmez.
 • Güneşe bağlı oluşan cilt yanıklarının tedavisini arttırmak ve acısını almak için bepathen krem kullanabilirsiniz.
 • Dudak çatlaklarınız ve uçuklarınız için hasarlı bölgenin üzerine bu kremi uygulayabilirsiniz.
 • Günlük cilt bakım rutininize bepanthen kremi dahil edebilirsiniz. Günlük olarak cilt nemlendirmede bu krem kullanılabilir. Ayrıca yüze uygulanınca cildin daha parlak, daha esnek ve daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Her cilt tipine uygun olan bepanthen krem kuru cilde sahip kişilerde için cilt kuruluğunu gidermede, yağlı cilde sahip kişilerde ise sebum oluşumunu dengeye sokmya yardımcı olmaktadır.

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır?

Peki mucizevi kremlerden biri olan bepanthen krem nasıl kullanılır? Öncelikle bu kremin kullanımı oldukça basittir. Cildinize doğrudan bepanthen kremi uygulayabilirsiniz. Ancak bepanthen kremin kirli ciltlere doğrudan uygulanması tavsiye edilmez. Bu durum bepanthen kremin etkisini azaltabilir. Uygun bir temizleyici ile cildi temizledikten sonra bepanthen kremi uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: bepanthen krem bepanthen krem faydaları bepanthen krem faydaları ve kullanım alanları bepanthen krem nasıl kullanılır


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL