Aşırı Terleme Nasıl Önlenir? Aşırı Terlemeyi Azaltacak 5 Öneri

Aşırı Terleme Nasıl Önlenir? Aşırı Terlemeyi Azaltacak 5 Öneri

Yazar: Ebru Cilt Sorunları

Terleme insan vücudunun yaşamını sürdürebilmesi için mutlaka gerçekleştirmesi gereken eylemlerden biridir. Ancak terleme konusunda şüphesiz bir gerçek vardır ki, bu da çok kötü koktuğudur. Hepimiz terlemeyi önleyecek ürünleri kullanmak ve düzenli duş gibi alışkanlıklarımız bulunmaktadır. Ancak aşırı terleme probleminden mustarip olan kişiler de bulunabilir. Bu nedenle aşırı terleme nasıl önlenir konusunda araştırma yapıyor olabilirsiniz. Sizler için aşırı terleme nasıl önlenir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde araştırdık. Peki aşırı terleme nasıl önlenir? İşte aşırı terlemeyi azaltacak 5 öneri:

 

5-Kese veya Peeling Yapılmalı.

Aşırı terleme nasıl önlenir

Öyle duş alıp geçmek ne yazık ki aşırı terleme problemini ortadan kaldırmaya tek başına yetmez. Duş sırasında koltuk altına kese veya peeling işlemi mutlaka uygulanmalıdır. Bunun nedeni ölü derilerin temizlenmesidir. Ancak kese veya peeling işlemi özellikle çok sık duş alıyorsanız her seferinde tekrarlanmalıdır. Bu sadece koltukaltınızı tahriş edecektir. Haftada en fala 3 kere uygulamak yeterli olacaktır.

 

2- Epilasyon Uygulayın.

Aşırı terleme nasıl önlenir

Koltukaltı bölgesinde aşırı terleme sorununun oluşmasının bir nedeni de koltukaltında bulunan tüylerdir. Bu tüyler aşırı terlemeye neden olarak ortamda kötü bir koku yaratır. Bu nedenle kokuları önlemek için koltukaltı tüylerinizi düzenli olarak tıraş etmeniz gerekmektedir.

 

3- Alüminyum İçermeyen Deodorantlar Kullanın.

Aşırı terleme nasıl önlenir

Deodorantlar hepimizin alışkanlığı. Ancak yanlış deodorant seçiminin aşırı terlemeye neden olabileceğini biliyor muydunuz? Alüminyum ve pudra içeren deodorantlar koltuk altında bulunan kıl köklerini ve gözenekleri tıkayarak vücudun ter atması için daha çok çalışmasına, haliyle de daha fazla terlemeye neden olabilir. Bu nedenle deodorantınızı doğal deodorantlarla değiştirin.

 

4- Pamuklu Kıyafetler Giyin.

Aşırı terleme nasıl önlenir

Pamuklu kıyafetler giymek kıyafetlerin vücudunuz üzerinde yaptığı tahrişi azaltacak ve aşırı terleme problemini de ortadan kaldıracaktır. Özellikle polyester içeren ve çok sıkı kıyafetler koltukaltına sürtünerek terleme problemi yaratacak, hatta uzun vadede bölgede tahrişe bile yol açabilir.

 

5- Pudra Kullanın.

En doğal deodorant yöntemi olarak pudra kullanabilirsiniz. Pudra, oldukça uzun zamandır insanlar tarafından terlemeyi ve tahrişi önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle koltukaltı bölgenize düzenli olarak pudra uygulamanız da aşırı terleme probleminize bir çözüm getirecektir. Bunun için hoş kokulu pudraları tercih edebilirsiniz.

 

6- Kahveyi Azaltın

İnandırıcı gelmese de gün içinde çok fazla kafein ve kahve tüketimi de ter bezlerini harekete geçirerek aşırı terleme problemine neden olabilir. Bu yüzden gün içinde tükettiğiniz kahveyi ve kafeinli içeceklerin miktarını azaltarak aşırı terleme problemine engel olabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: aşırı terleme aşırı terleme nasıl önlenir aşırı terleme tedavisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL