Akşamdan Yapıldığında Fayda Gösteren Cilt Bakım Kürleri

Akşamdan Yapıldığında Fayda Gösteren Cilt Bakım Kürleri

Yazar: Ebru Cilt Bakımı

Cilt bakımı kadınların sürekli yaptığı aktivitelerden biridir. Özellikle piyasada birçok cilt bakım ürünü bulunmaktadır ve bazı ürünler oldukça faydalıdır. Lakin bu ürünleri tercih etmek yerine tercihini doğal kürlerden yana kullanan kadın sayısı da çok fazladır. Biz de sizin için akşamdan yapıldığında fayda gösteren bakım kürleri konusunu detaylı bir şekilde araştırdık. İşte akşamdan yapıldığında fayda gösteren bakım kürleri:

 

1-     Avokado – Muz Kürü

akşamdan yapıldığında fayda gösteren bakım kürleri

Avokado içerisinde bulunan salisik asit ve değerli yağlarla cilt üzerinde bulunan kırışıklıkların tedavisinde büyük rol oynar. Ayrıca yeni kırışıklıkların oluşmasını da önler. Muz meyvesinin ise cildi derinlemesine nemlendirme özelliği bulunmaktadır. Bu kürü yapmak için bir miktar yağsız nemlendirici kreme, yarım avokadoya ve birkaç dilim muza ihtiyaç vardır. Yarım avokado ve muz dilimleri bir kap içerisinde krem kıvamına getirilene kadar iyice ezilmelidir. İçinde hiç pütür kalmamasına dikkat edilmelidir. Ardından bu karışımın içerisine 2 dolu yemek kaşığı yağsız nemlendirici krem ilave edilmelidir. Bu karışım yüz başta olmak üzere cildin her bölümüne günlük olarak uygulanabilir. Karışımın buzdolabında saklanması ve kısa süre içerisinde kullanılması önerilmektedir.

 

2-     Elma Sirkesi Toniği

akşamdan yapıldığında fayda gösteren bakım kürleri

Elma sirkesi içerisinde bulunan asit sayesinde cilt üzerinde serbest olarak gezinen zararlı bakterileri öldürür, gözenekleri temizler, siyah nokta oluşumunu engeller ve cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırır. Ayrıca elma sirkesinin cildi nemlendirme özelliği de bulunmaktadır. Elma sirkesi toniği yapmak için 1 ölçek elma sirkesi ve 1 ölçek içme suyu bir şişede karıştırılmalıdır. İçme suyu olmasına özen gösterilmelidir çünkü çekme sularında bulunan kireç cilde zararlı olabilir. Ardından bu karışım her gece bir pamuk yardımıyla tonik olarak uygulanabilir. Sabah uyandığınızda hiçbir koku kalmayacaktır.

 

3-     Karbonat – Yoğurt Kürü

akşamdan yapıldığında fayda gösteren bakım kürleri

Akşamdan yapıldığında fayda gösteren cilt bakım kürleri listesinin sonuncusunda bir maske yer alıyor. Karbonat ve yoğurt maskesi cilt üzerinde bulunan siyah noktaları temizler, cildi beyazlatır ve yoğurt içerisinde bulunan mineraller ile cildi nemlendirir. Bu karışımı hazırlamak için 1 yemek kaşığı yoğurda 1 çay kaşığı karbonat eklenmelidir. Karbonat yoğurdun içinde iyice eritilmelidir. Ardından bu karışım bir fırça veya parmaklarınız yardımıyla cilde orta kalın bir tabaka halinde sürülmelidir. Karışım 30 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra ılık suyla durulanmalıdır. Bu maske karbonat gibi asidik bir maske içerdiğinden akşam yatmadan yapılması uygundur.

 

Etiketler: akşamdan yapılacak maskeler akşamdan yapıldığından fayda gösteren cilt bakım kürleri cilt bakım kürleri


Yorumlar

  • Buket dağdere

    Karbonat marketlerden satın alabildiğimiz karbonatlardan mı? cevap verirseniz sevinirim.

Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL