Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Yazar: Ebru Diyet

Özellikle son dönemlerde yaşanan zor pandemi günlerinden dolayı malum hepimiz evdeyiz. Evde olduğumuz bu günlerde ne yazık ki çok fazla hareket edemiyoruz. Bu durum da kişilerin kilo almasına neden oluyor. Kilo vermek zaten başlı başına çok zor bir durumdur. Özellikle yemek yemeyi çok seven biriyseniz açlık diyet yapmanızı çok zorlaştırabilir. Peki aç kalmadan kilo vermenin yolları yok mudur?  Eğer var ise aç kalmadan kilo vermenin yolları nelerdir?

Siz de özellikle diyetteyken açlıktan şikayet eden kişilerdenseniz kilo vermek sizin için oldukça zor bir durum olabilir. Oysa aç hissetmeyerek rahat bir şekilde kilo verimi herkesin hayalidir. Peki aç kalmadan kilo vermenin yolları nelerdir?

Kahvaltı

Yüzyıllardır bunu herkes söyler, kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Eğer kahvaltısız bir diyet planı uyguluyorsanız ne yazık ki o diyet hiçbir işe yaramaz desek yalan söylemeyiz. Eğer uzun süre tok hissetmek ve yiyeceğe ihtiyaç duymamak istiyorsanız protein açısından zengin bir kahvaltı etmek sizi oldukça uzun süre tok tutacaktır.

Ara Öğünler

Ara öğünler de en az kahvaltılar kadar önemli öğünlerdir. Ana öğünlerin arasında atıştıracağınız ufak porsiyonlu, sağlıklı ve doyurucu yiyecekler aç kalmadan kilo vermek için oldukça önemli adımlardır. Eğer sizin de amacınız sağlıklı şekilde kilo vermekse ara öğünlerin asla atlanmaması gerekmektedir.

Ekmek

Yıllardan beri diyet denince illa birinden “ekmeği kes” cümlesini duymuşsunuzdur. Bu aslında kısmen doğru bir terimdir. Beyaz rafine undan, yine tuz ve rafine şeker içeren ekmeklerin her gün ve kontrolsüzce tüketilmesi sadece kilo almanıza neden olur. Ancak tam buğday ekmeklerinin tüketilmesi oldukça sağlıklıdır ve vücudunuza lif kazandıracaktır.

Su İçmek

Su içmek diyet yapmanın en önemli etkenlerinden biridir. Eğer yeteri kadar su içmezseniz vücudunuz yağ yakımını durdurur. Ayrıca su içmemenizin kilo bakımından ziyade vücudunuza da çeşitli zararları bulunmaktadır. Yeterli su tüketmemek cildin bozulmasına, böbreklerin kötü işlemesine ve fazla kilo alımına neden olabilir. Bu nedenle diyetin en önemli yapı taşlarından biri de yeteri kadar su içmektir.

Bol Yeşillik Tüketin

Eğer aç kalmak istemiyorsanız ancak yemek yemekten korkuyorsanız bol miktarda yeşillik tüketmek hem az kalori almanıza hem de tok hissetmenize neden olacaktır. Ayrıca yeşillikler C vitamini ve mineraller açısından da zengindir. Bu açıdan da yeşil yapraklı sebzeler tüketmek bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir.

Etiketler: aç kalmadan kilo vermenin yolları acıkmadan diyet doyurucu diyet


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL