60lar Makyajı Nasıl Yapılır – Yeni Moda 60lar Makyajı

60lar Makyajı Nasıl Yapılır – Yeni Moda 60lar Makyajı

Yazar: Ebru Makyaj ve Parfüm

Filmlerde izlediysek görmüşüzdür. 60’lı yılların kadınları oldukça çekici ve güzeldir. Bakışları adeta insanın içine işler. Bunun nedeni şüphesiz 60’lı yıllarda kadınlara yapılan oldukça estetik makyajdır. Şimdi çok moda olmasa da 60lar makyajı hala birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Hal böyle olunca kişiler sürekli 60lar makyajı nasıl yapılır sorusunu sormaktadır. Sizler için bu konuyu tüm detaylarıyla birlikte tarafınıza aktardık. Peki 60lar makyajı nasıl yapılır?

 

1-    Gözler

60lı yılların makyaj modasının en önemli ve vurgulanan noktası şüphesiz kadınların iri ve büyük gözlere sahip olmasıydı. Eyeliner bu dönemde çok moda olduğundan kadınlar eyeliner olmayan bir makyajı asla yapmazlardı. Eyelinerı ise gözlerini büyük gösterecek şekilde çekerlerdi. Bunun için oldukça kalın bir eyeliner çekerler, ardından bu eyelinere keskin hatlı ve dik bir kuyruk eklerlerdi. Far olarak ise o dönemlerde oldukça soğuk renkler modaydı. Örneğin yeşil, mavi, beyaz ve gri bu dönemde en popüler olan far renklerindedir. Gözlerin daha büyük durması için kadınlar gözlerin altına ten rengi veya beyaz renkte kalem çekerlerdi. Kirpiklere gelince oldukça uzun ve kirpikler modaydı. Kadınlar kat kat rimel sürdükten sonra bir de üstüne takma kirpik takarlardı.

 

2-    Dudaklar

9

60lı yıllarda dudak makyajının pek fazla önemsenmediğini söylemek yanlış olmaz. Gözlerin üstünde çok fazla durulduğundan bu dönem kadınları dudaklarını daha sade bırakmayı tercih ederlerdi. Genellikle toz pembeler, nüde ve ten rengine yakın tonlar, beyaz rujlar ve mercan tonları en sık tercih edilen renklerdendi. 60lı yılların sonlarına doğru koyu renk dudak çizgisi ve açık renk ruj modası da yayılmaya başlamıştı. Burada amaç dikkatleri dudaklardan alıp kadının gözlerine doğru çekmekti. Oldukça da başarılı oldular.

 

3-    Ten Makyajı

60lar makyajı

Bu dönemlerde renkli yüzlerden oldukça uzak dururlardı. Ten makyajında kadınlar aydınlatıcı, kontür teknikleri, bronzer ve allık gibi makyaj malzemelerinden uzak dururlardı. Bu dönemde beyaz ten oldukça modaydı. Bu nedenle kadınlar göğüslerine, boyunlarına ve yüzlerine kendi cilt renklerinden birkaç ton açık fondöten uygularlardı. Ardından birkaç kat pudra ile yüzlerine mat bir görünüm verirlerdi. Hafif pembemsi allıklar da bu dönem kadınları tarafından sıkça kullanılırdı.

 

Etiketler: 60lar makyajı 60lar makyajı nasıl yapılır yeni moda 60lar makyajı


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL